olimpia remis

Autor: Olimpia Grudziądz Olimpia i Zawisza zajmują sąsiednie miejsca w ligowej tabeli

Podział punktów w derbach. Olimpia Grudziądz zremisowała z Zawiszą Bydgoszcz

2022-10-15 18:32

Piłkarze Olimpii Grudziądz wciąż nie mogą wygrać spotkania ligowego. Tym razem "Biało-zieloni" zremisowali na własnym stadionie z bydgoskim Zawiszą 1:1. Obie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie meczu.

Grudziądzanie w pierwszych minutach spotkania stworzyli sobie kilka sytuacji pod bramką gości. W każdym przypadku brakowało jednak - albo skuteczności, albo precyzji w ostatnim podaniu.

Bydgoszczanie odpowiedzieli w 30' minucie i od razu zrobili to trafiając do grudziądzkiej bramki. Piotr Okuniewicz dokładnym podaniem obsłużył Sebastiana Rugowskiego i Zawisza prowadził przy Piłsudskiego 14 1:0.

Podopieczni trenera Bogusława Baniaka odpowiedzieli jeszcze przed przerwą. W 44' minucie w poprzeczkę trafił Szymon Stanisławski, a celnie głową futbolówkę dobił Denis Gojko i na tablicy wyników pojawił się remisowy rezultat 1:1.

Po przerwie zdecydowanie bliżej bramki dającej prowadzenie byli zawodnicy z Grudziądza. Podobnie jednak - jak w pierwszym kwadransie - brakowało skuteczności w polu karnym Zawiszy.

W doliczonym czasie gry zakotłowało się w polu karnym bydgoszczan. Na murawę padł Amarildo Leirosa Junior, jednak arbiter spotkania pozostał nie wzruszony i nie podyktował "jedenastki" dla Olimpii. Dodatkowo upomniał brazylijskiego napastnika żółtą kartką. Kilka chwil później na trybuny odesłany został szkoleniowiec "Biało-zielonych", Bogusław Baniak.

Ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie i w pierwszych derbach tego sezonu Olimpia Grudziądz zremisowała z Zawiszą Bydgoszcz 1:1.

Olimpia Grudziądz: A. Olszewski - Rogala, Wicki, Sikorski - Warcholak, Owczarek, Kurowski (87. Sulguero), S. Olszewski (87. Vu Thanh) - Gojko (61. Winsztal), Stanisławski (61. Amarildo Jr), Doba (46. Jarzec).

Zawisza Bydgoszcz: Michał Oczkowski - Mateusz Oczkowski, Sochań, Paliwoda, Nowak - Żelazo (67. Żylski) - Wędzelewski (79. Falciano), Dahms, Koziara, Rugowski - Okuniewicz.

Po remisie grudziądzanie spadli na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Z kolei Zawisza utrzymał piątą lokatę i do Olimpii nadal traci tylko jedno oczko.

W następnej kolejce zespół trenera Bogusława Baniaka podejmie na wyjeździe Unię Janikowo (22 października o godzinie 15). Bydgoszczanie dzień później (23 października) zagrają u siebie z aktualnym liderem, Gedanią Gdańsk. Początek o 12.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!