Autor: Olimpia Grudziądz Olimpia Grudziądz

Piłka Nożna

Podział punktów w Chojnicach. Olimpia Grudziądz remisuje z Chojniczanką

2023-08-26 18:27

Piłkarze Olimpii Grudziądz z pierwszym remisem w tym sezonie. "Biało-zieloni" podzielili się punktami z Chojniczanką Chojnice 1:1.

Olimpia Grudziądz do dzisiejszego spotkania podchodziła podbudowana wygraną na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 2:1. Z kolei Chojniczanka przed tygodniem przegrała na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola aż 2:5.

"Biało-zieloni" na prowadzenie wyszli w 9' minucie spotkania. Marcin Warcholak (kapitan Olimpii) dośrodkował piłkę z rzutu wolnego. Świetnie w polu karnym gospodarzy zachował się młodzieżowiec, Damian Vu Than i na tablicy wyników pojawił się rezultat 1:0 dla grudziądzkiego zespołu.

Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 1:0 dla Olimpii.

Po przerwie Chojniczanka doprowadziła do wyrównania. Nieco ponad 10 minut po wznowieniu spotkania Adriana Olszewskiego strzałem piątą pokonał wprowadzony od początku drugiej połowy - Tomasz Mikołajczak.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i obie drużyny podzieliły się punktami.

Chojniczanka: 29. Damian Primel - 26. Czesław Raburski, 4. Sebastian Golak, 21. Jakub Goliński, 54. Grzegorz Szymusik - 79. Marcin Kozina (79, 91. Kacper Korczyc), 6. Oskar Paprzycki (57, 7. Błażej Szczepanek), 34. Damian Nowacki, 98. Peter Kolesár (75, 77. Antoni Prałat), 80. Dominik Banach (46, 17. Tomasz Mikołajczak) - 9. Piotr Giel

Olimpia: 1. Adrian Olszewski - 99. Sebastian Olszewski (67, 26. Artiom Rozgoniuc), 6. Oskar Sikorski, 4. Damian Kostkowski, 23. Marcin Warcholak - 21. Jan Bonikowski (79, 18. Kacper Jarzec), 20. Damian Vũ Thành, 15. Maciej Pałaszewski (79, 11. Aghwan Papikjan), 8. Kamil Kurowski (65, 44. Dominik Frelek), 14. Konrad Gutowski - 88. Kostiantyn Czernij (68, 10. Patryk Winsztal)

Grudziądzanie po 6 seriach gier maja 10 oczek na koncie i pewnie zajmują miejsce w pierwszej dziesiątce drugoligowej tabeli. Kolejny mecz zespół trenera Dominika Czajki rozegra na własnym stadionie przy Piłsudskiego 14. 2 września o godzinie 14 zmierzą się ze Skrą Częstochowa.