bieg grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Biegacze przebiegają m.in. przez most, na którym zginął Bronek Malinowski

Pobiegną śladami Bronka Malinowskiego. Trwają zapisy na półmaraton z Grudziądza do Rulewa

2023-02-21 20:38

„Każdy jest mistrzem” - pod takim hasłem po raz dziewiąty odbędzie się półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego. Zapisy już trwają.

Bieg tradycyjnie odbędzie się w majowy weekend - konkretnie 1 maja. W tym roku biegacze wystartują pod hasłem: „Każdy jest mistrzem”.

Hasłem tym chcemy podkreślić, że udział w półmaratonie wymaga wytrwałego treningu i motywacji oraz poświęcenia dla pracy nad swoją psychiką i ciałem, więc pokonywania często własnych granic. To są cechy mistrzów – mówi Izabela Piwowarska, dyrektor MORiW Grudziądz.

Wyścig na dystansie 21,0975 km wiedzie ze Stadionu Centralnego im. Bronisława Malinowskiego, później ulicami Grudziądza (Piłsudskiego, Mikołaja z Ryńska, Kochanowskiego, Łyskowskiego, Piłsudskiego, Al. 23 Stycznia, Toruńską, Marcinkowskiego, Portową, Gdyńską) na most na Wiśle. Następnie prowadzi przez Dragacz, Grupę, Piłę Młyn, Buśnię do Rulewa, gdzie w zabytkowym parku Hotelu Hanza usytuowana jest meta.

Wpisowe na imprezę do końca marca wynosi 80 złotych, później wzrośnie do 90 złotych. Do pakietu dokupić można koszulkę biegu (60 złotych) oraz opaskę na głowę (16 złotych).

ZAPISY DOSTĘPNE TUTAJ

bieg grudziadz 2

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Informacje o biegu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl