ratusz grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Do kiedy trzeba zdjąć banery wyborcze?

Wybory 2023

Po wyborach czas na sprzątanie. Do kiedy trzeba zdjąć banery i plakaty wyborcze?

2023-10-19 13:34

Plakaty i banery wyborcze muszą zniknąć. W innym przypadku będzie kara. Komitety wyborcze na usunięcie swoich materiałów mają miesiąc. O szczegółach rozmawiamy z Bogumiłą Leśniewicz ze Straży Miejskiej w Grudziądzu.

Był czas wyborów, jest czas porządków. Do połowy listopada politycy muszą usunąć materiały wyborcze z przestrzeni Grudziądza. Chodzi głównie o banery i plakaty.

Jeżeli chodzi o banery i inne wszelkie materiały wyborcze, to obowiązek ich usunięcia komitety mają w ciągu 30 dni od zakończenia wyborów - potwierdza Bogumiła Leśniewicz ze Straży Miejskiej w Grudziądzu.

Niektórzy już za porządki się zabrali, ale plakaty i banery wielu kandydatów wciąż możemy spotkać na ulicach w mieście. Co jeśli po upływie terminu będą dalej wisiały?

W przeszłości informowaliśmy pełnomocników komitetów, że termin minął i wówczas banery były zdejmowane. Jeżeli się do tego nie zastosują to są oczywiście mandaty i kary grzywny - odpowiada strażniczka miejska.

Jeśli materiały wyborcze nie znikną w terminie - komitetom może grozić kara finansowa nawet do 5 tysięcy złotych.

Mówi Bogumiła Leśniewicz ze Straży Miejskiej w Grudziądzu. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - Jarosław SELLIN