stal przygotowania

i

Autor: Nadesłane / KS Stal Grudziądz Piłkarze Stali Grudziądz są beniaminkiem rozgrywek

Piłkarze Stali Grudziądz szykują się do gry w V lidze. Trenują na własnych obiektach [WYWIAD]

2022-07-21 15:55

Przygotowania do sezonu na boiskach piątej ligi rozpoczęli piłkarze Stali Grudziądz. Podopieczni trenera Adama Marksa mają w planie pięć gier kontrolnych i treningi na własnych obiektach.

Łukasz Piekarski (Radio Eska Grudziądz): Ruszyły treningi w Stali Grudziądz. Na jakim etapie przygotowań jest obecnie drużyna przed sezonem w piątej lidze?

Adam Marks (trener Stali Grudziądz): Wróciliśmy do treningów 16 lipca. Trenujemy trzy razy w tygodniu na własnych obiektach plus czwarta jednostka, czyli gra kontrolna. Zostały nam trzy tygodnie przygotowań, ponieważ już na początku sierpnia zagramy pierwszy mecz w ramach Regionalnego Pucharu Polski. Łącznie przed sezonem zaplanowaliśmy pięć sparingów.

Jak w przyszłym sezonie będzie wyglądała kadra Stali Grudziądz?

Jeżeli chodzi o zmiany kadrowe, to tutaj jestem bardzo zadowolony. Zdecydowana większość zespołu zostaje z nami. Odszedł jedynie nasz bramkarz, Mateusz Wiśniewski, który był mocnym punktem w zeszłym sezonie. Mateusz zdecydował się na grę w wyższej lidze (trafił do Sparty Brodnica). Oczywiście szanujemy to. Aktualnie jesteśmy na etapie poszukiwania nowego bramkarza. Obecnie w kadrze mamy dwóch naszych młodych golkiperów.

PRZYPISEK REDAKCJI Dzień po naszej rozmowie z grudziądzką Stalą pożegnał się również doświadczony napastnik Adam Reise. Na razie nie wiadomo gdzie swoją przygodę z futbolem będzie kontynuował były zawodnik m.in. Olimpii Grudziądz.

A jakie wzmocnienia przewidziano przez sezonem?

Dalej idziemy naszą drogą i ściągamy zawodników z Grudziądza. Dołączyło obecnie do nas czterech graczy. To: Jarosław Górski, Bartosz Rybiński, Dawid Wolak oraz Marcin Bartoszyński.

Jakie cele stawiacie sobie w klubie przed rozgrywkami w piątej lidze?

Jeśli chodzi o cele, to wydaje mi się, że więcej będę mógł powiedzieć po zakończeniu pierwszej rundy. Na pewno chcemy się liczyć w tych rozgrywkach, ale tak jak powiedziałem, to pierwsza runda poważnie nas zweryfikuje. Będę mógł wówczas powiedzieć, na co stać mój zespół.

Ale bardziej skłaniacie się do gry o utrzymanie, czy do gry o awans?

Zawsze gramy o jak najwyższe cele, więc spoglądamy bardziej w kierunku gry o awans.

Była mowa o grze w Regionalnym Pucharze Polski, to teraz może kilka słów o samej inauguracji w rozgrywkach ligowych. Na początek czeka was domowy mecz z Polonią Bydgoszcz, później wyjazdowy z Naprzodem Jabłonowo.

Jeśli chodzi o Naprzód to na pewno będę chciał ich zobaczyć w meczu pierwszej kolejki. Naprzód wówczas zmierzy się z BKS-em Bydgoszcz. Jeśli chodzi o Polonię, to na pewno będziemy w kontakcie z trenerami drużyn, które z nimi grali. Spróbujemy dowiedzieć się o nich jak najwięcej i odpowiednio przygotować do tego meczu.

Inaugurację sezonu w V lidze zaplanowano na weekend - 13 i 14 sierpnia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Łukasz Różański przed walką o pas mistrza świata WBC: Oby ochrona nie była potrzebna | Andrzej Kostyra