remis olimpia

Autor: Olimpia Grudziądz Olimpia w rundzie jesiennej zanotowała 3 zwycięstwa, 4 remisy i aż 10 porażek

Piłkarze Olimpii Grudziądz kończą rok wyjazdowym remisem w Suwałkach

2020-12-12 17:51

Zawodnicy grudziądzkiej Olimpii na zakończenie rundy jesiennej i 2020 roku zremisowali na wyjeździe z Wigrami Suwałki 1:1. "Biało-zielonych" na prowadzenie wyprowadził Embalo. Siedem minut później wyrównał Kacper Wełniak.

Finał Szlachetnej Paczki w Grudziądzu

W pierwszej połowie przewagę z gry mieli gospodarze. W decydujących momentach piłkarzom Wigier brakowało albo skutecznego wykończenia, albo na posterunku był nieźle dysponowany tego dnia golkiper Olimpii, Nikodem Sujecki. Na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Początkowa faza drugiej połowy wyglądała podobnie do pierwszej części gry. Sporo ataków "Biało-niebieskich", ale bez efektów. Olimpia odważniej zagrała w końcówce spotkania. W 80'minucie sędzia Konrad Aluszyk podyktował rzut karny dla "Biało-zielonych". Piłkę z linii jedenastego metra w siatce gospodarzy umieścił Jose Embalo.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...

Wigry nie dały jednak za wygraną. W 87'minucie gospodarze dopięli swego i doprowadzili do wyrównania. Sujeckiego pokonał Kacper Wełniak. Wynik meczu do końca nie uległ już zmianie. Olimpia z Suwałk wywiozła cenny punkt.

Ponad rok bez wygranej w Grudziądzu

Kończący się 2020 rok nie był udany dla piłkarzy grudziądzkiej drużyny. Olimpia najpierw po przerwie spowodowanej koronawirusem spadła do drugiej ligi, a później nie potrafiła skutecznie się w niej odnaleźć. W efekcie od 23 listopada 2019 roku "Biało-zieloni" nie wygrali na własnym boisku.

Grudziądzanie jesienną część obecnego sezonu kończą z 3 zwycięstwami, 4 remisami i aż 10 porażkami. "Biało-zieloni" zimową przerwę spędzą w strefie spadkowej do trzeciej ligi.

Nowy trener wleje nadzieję w Grudziądzu?

Wciąż nie wiadomo kto będzie przygotowywał piłkarzy Olimpii do rundy wiosennej. Kilka dni temu z klubem pożegnał się dotychczasowy szkoleniowiec, Paweł Cretti. W dwóch ostatnich meczach grudziądzan prowadził Mikołaj Raczyńki (wcześniej asystent Crettiego). Młodego trenera wspierał na ławce dyrektor sportowy, Grzegorz Wódkiewicz.

Chcemy przeanalizować wszystkie kandydatury, aby nie popełnić błędu - tłumaczył zaraz po rozwiązaniu umowy z Pawłem Crettim prezes Olimpii, Tomasz Asensky.

Wigry: 30. Hieronim Zoch - 11. Paweł Gierach (78, 9. Kacper Wełniak), 4. Martin Dobrotka, 34. Adrian Piekarski, 44. Adrian Karankiewicz, 23. Daniel Liszka - 90. Denis Gojko, 8. Bartłomiej Babiarz, 16. Josip Šoljić, 94. Patryk Czułowski (66, 10. Cezary Sauczek) - 28. Kamil Adamek

Olimpia: 33. Nikodem Sujecki - 25. Damian Ciechanowski, 2. Caique, 20. Kacper Pietrzyk, 3. Bartosz Widejko - 11. Omid Popalzay, 6. David Andronic (60, 23. Michał Graczyk), 19. Grzegorz Gulczyński, 88. Kacper Janiak (74, 29. Piotr Janczukowicz), 7. Adrian Kwiatkowski (60, 8. Mikołaj Gabor) - 10. José Embaló (89, 16. Oskar Kalenik)

Olimpia do rozgrywek wróci 27 lub 28 lutego. Grudziądzanie na własnym boisku zagrają z Motorem Lublin.