Andrew Szapowalow

i

Autor: Nadesłane / Unia Solec Kujawski Andrew Szapowalow

Sport

Piłka nożna. Egzotyczny transfer w trzeciej lidze. Z Kanady do Solca Kujawskiego

2024-01-21 12:17

Egzotyczny ruch transferowy w trzeciej lidze (grupa II). W rundzie wiosennej w barwach walczącej o utrzymanie Unii Drobex Solec Kujawski zobaczymy 20-letniego pomocnika z Kanady, Andrew Szapowalowa.

Unia Drobex Solec Kujawski trenuje przed rundą wiosenną

Nowym pomocnikiem trzecioligowca został... pomocnik z Kanady, Andrew Szapowalow. 20-latek pochodzi z kanadyjskiej miejscowości Oakville. Bardzie zawiłe są jego korzenie. Mama jest Jamajką, a ojciec Polakiem z rodowodem ukraińskim. To będzie jego pierwsza przygoda w karierze poza wspomnianą wcześniej Kanadą.

Jak się okazuje pomocnik był już wcześniej testowany przez Unię. W Solcu Kujawskim przebywał w listopadzie przez dwa tygodnie. Na klubowych działaczach zrobił pozytywne wrażenie, więc ci postanowili dać mu szansę w drugiej części sezonu. A tak zapowiada się dla trzecioligowca bardzo ciężko.

Unia po jesiennej części sezonu zajmuje 16. miejsce w ligowej tabeli. Na koncie klubu z Solca Kujawskiego jest 10 oczek. Do bezpiecznej pozycji brakuje przynajmniej sześciu (będący tuż na strefą spadkową Stolem Gniewino ma ich 15).

Runda wiosenna w trzeciej lidze rusza w weekend 2-3 marca. Unia na początek zmierzy się na własnym stadionie z Błękitnymi Stargard.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl