policja grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Nietrzeźwy kierowca zatrzymany na drodze z Grudziądza do Radzynia Chełmińskiego

Pijany kierowca zatrzymany przez grudziądzką policję. Miał 2 promile! Reakcja świadka zapobiegła tragedii

2020-10-26 10:33

Nietrzeźwy kierujący stwarzał zagrożenie na drodze. Dzięki reakcji świadka, policja zatrzymała mężczyznę zanim doszło do tragedii. Do zdarzenia doszło pomiędzy Grudziądzem a Radzyniem Chełmińskim, w niedzielę 25 października. Okazało się, że kierowca był kompletnie pijany.

Nocne protesty kobiet na ulicach Warszawy

W niedzielę 25 października, po godzinie 13 na numer alarmowy 112 dodzwoniła się kobieta i powiadomiła, że podróżuje właśnie drogą z Grudziądza w kierunku Radzynia Chełmińskiego. Przed nią natomiast jedzie opel, którego kierujący ma wyraźne problemy z panowaniem nad autem. Według zgłaszającej zagrażał on bezpieczeństwu swojemu i innych użytkowników drogi. Z jego jazdy od lewej do prawej strony można było wywnioskować, że jest kompletnie pijany. Kobieta przez cały czas informowała operatora o miejscu przemieszczania się kierującego.

Zobacz też: Zawieszono zajęcia w Przedszkolu Miejskim Mniszek w Grudziądzu. Kolejny wychowawca z koronawirusem

Policja wysłała patrol za pijanym kierowcą

Do wskazanej miejscowości natychmiast został skierowany patrol policji. Mundurowi ujęli kierowcę opla. Mężczyzna ledwo trzymał się na nogach. Kierujący 58-letni grudziądzanin został sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd został odholowany na parking strzeżony. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu wysoka grzywna i do 2 lat więzienia.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?

Zdecydowana postawa zgłaszającej wyeliminowała z ruchu kompletnie pijanego kierowcę, a tym samym być może zapobiegła tragedii. Takie wzorowe zachowanie zasługuje na uznanie i jest godne naśladowania.