pozar szynwald

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Kierowcy i pasażerowi nic się nie stało

Na drodze

Pijany kierowca i płonący samochód. W Szynwałdzie interweniowali policjanci i strażacy

2024-04-15 14:47

Spłonął samochód osobowy we wsi Szynwałd w powiecie grudziądzkim. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. Kierowca wraz z pasażerem opuścili auto zanim jeszcze ogień zdążył zająć cały pojazd. O szczegółach piszemy na eska.pl.

Policjanci wchodzący w skład grupy SPEED dostali zgłoszenie o płonącym samochodzie w miejscowości Szynwałd. Po przybyciu na miejsce zastali strażaków dogaszających spalony samochód marki aixam.

Na miejscu obecny był również kierowca auta. 26-letni mieszkaniec Gminy Łasin oświadczył, że w trakcie jazdy poczuł zapach spalenizny. Zatrzymał się aby sprawdzić co dzieje się z jego samochodem. Okazało się, że najprawdopodobniej w komorze silnika rozwijał się pożar. Wspólnie z pasażerem podjęli próbę gaszenia. Niestety zanim na miejscu pojawiła się straż pożarna, jego pojazd praktycznie spłonął doszczętnie - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Policjanci w trakcie legitymowania wyczuli od kierowcy wyraźną woń alkoholu.

Po przebadaniu okazało się, że kierowca jest w stanie nietrzeźwości. Wydmuchał blisko 1,3 promila alkoholu - dodaje policjant.

Mężczyzna teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Zrzucili pana Grzegorza z mostu, odpowiedzą za zabójstwo