policja grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Potrącenie pieszej na rondzie u zbiegu ulic Warszawskej i Lotniczej w Grudziądzu. Kierujący był pijany

Piesi z ciężkimi obrażeniami trafili do szpitala. Aż trzy potrącenia w Grudziądzu w ciągu dwóch dni [WIDEO]

2020-08-14 12:59

W ciągu zaledwie dwóch dni doszło do trzech potrąceń pieszych na grudziądzkich ulicach. Dwie osoby z ciężkimi obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala. Policjanci proszą o zachowanie zdrowego rozsądku.

W środę (12.08) tuż po 14:30 grudziądzcy policjanci zostali zaalarmowani, że na skrzyżowaniu ulic Nauczycielska – Hallera w Grudziądzu doszło do potrącenia pieszej. Natychmiast na miejsce udali się policjanci z grudziądzkiej „drogówki”. Mundurowi ustalili, że 62-letni kierujący toyotą avensis, na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym skręcał w lewo. Na rondzie stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na krawężnik, wysepkę rozdzielającą jezdnię, a następnie na przejściu dla pieszych potrącił 21-letnią kobietę. Poszkodowana trafiła do szpitala. Na szczęście obrażenia pieszej były na tyle niewielkie, że mogła opuścić placówkę. Policjanci zatrzymali sprawcę zdarzenia, który okazał się kompletnie pijany. Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. 62-latek odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do kolejnych dwóch potrąceń, tym razem z winy pieszych, doszło wczoraj (13.08.20). Tuż przed 11:00 na ul. Piłsudskiego w Grudziądzu, jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń, kompletnie pijany 49-latek  (3,4 promila) wtargnął na jezdnię w miejscu niedozwolonym, gdzie został potrącony przez kierującego oplem corsą. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Natomiast o 14:15 na skrzyżowaniu ulic Bydgoska-Chełmińska 74-latek wbiegł na przejście dla pieszych prawdopodobnie na "czerwonym" i został potrącony przez 29-letniego kierującego bmw. W wyniku czego doznał ciężkich obrażeń i został przetransportowany do grudziądzkiego szpitala. W obu przypadkach kierowcy byli trzeźwi. Wszystkimi zdarzeniami zajmują się teraz grudziądzcy śledczy.

Niebezpieczne zdarzenia z pieszymi