zabajnik ksiazki

i

Autor: Łukasz Piekarski Jednym z gości grudziądzkiego "Zabajnika" była pisarka Ewa Nowak

Literatura na żywo

Pierwszy w Grudziądzu "Zabajnik" dobiegł końca. Zobacz zdjęcia i posłuchaj relacji

2023-05-14 11:08

To było pierwsze takie wydarzenie w Grudziądzu. Za nami premierowa edycja imprezy literackiej dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Zabajnik". Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz posłuchania wypowiedzi od autorek książek i organizatorek.

Warsztaty, spotkania autorskie i wystawy ilustracji. W murach Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 Grudziądzu działo się naprawdę wiele. Wszystko z myślą o dzieciach i młodzieży.

Zrobiliśmy to właśnie dla nich. Chcemy zachęcić do czytania książek i rozwijania wyobraźni - mówi Weronika Gajewska, współorganizatorka wydarzenia.

Do Grudziądza specjalnie na to wydarzenie przyjechały autorki książek dla dzieci i młodzieży. Zorganizowano warsztaty i spotkania autorskie.

  • Renata Piątkowska
  • Ewa Nowak
  • Agata Napiórska
  • Katarzyna Ryrych
  • Agnieszka Frączek

W szkolnym holu można było nabyć publikacje różnych wydawnictw.

Relacji z "Zabajnika" w Grudziądzu posłuchacie także w poniższych podcastach. Podzieliliśmy je na dwie części. W pierwszej o swoich wrażeniach opowiadają autorki (Ewa Nowa, Katarzyna Ryrych oraz Renata Piątkowska). W drugiej organizatorki wydarzenia (Weronika Gajewska oraz Małgorzata Modliborska).

Autorzy książek dla dzieci i młodzieży na "Zabajniku" w Grudziądzu. Posłuchaj:
Organizatorzy "Zabajnika" w Grudziądzu. Posłuchaj:

Festiwal "Zabajnik" w Grudziądzu odbył się po raz pierwszy.

Patronem medialnym imprezy było Radio Eska.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl