Konrad Gutowski

i

Autor: Olimpia Grudziądz Konrad Gutowski (na zdjęciu) podczas treningu

Zapowiedź meczu

Hit kolejki w Grudziądzu! Olimpia zmierzy się z Pogonią II Szczecin

2023-05-14 10:09

Piłkarze Olimpii Grudziądz mają przed sobą jeden z najważniejszych meczy obecnego sezonu. Dziś (14 maja) o godzinie 17 zmierzą się przed własną publicznością z rezerwami Pogoni Szczecin. Kilka słów przed pojedynkiem z drugim zespołem "Portowców" poprosiliśmy Konrada Gutowskiego.

Piłkarze Olimpii mają przed sobą mecz na szczycie. Grudziądzanie na własnym stadionie zmierzą się z jednym z kandydatów do awansu na drugoligowe boiska, Pogonią II Szczecin. Na razie nie wiadomo, w jakim składzie drugi zespół „Portowców” pojawi się przy Piłsudskiego 14.

Od dłuższego czasu obserwując Pogoń Szczecin, którą braliśmy bardzo poważnie jeśli chodzi o kandydata do awansu, to uważam, że przyjadą tutaj i nazwiska znane z Ekstraklasie, ale także młodzież od trenera Pawła Ozgi - sugeruje trener Olimpii, Bogusław Baniak.

W kontekście zawodników z pierwszej drużyny - utrudnieniem jest fakt, że Pogoń swój mecz w Ekstraklasie rozgrywa także dzisiaj (z Miedzią Legnica).

Grudziądzanie do meczu z drugim zespołem „Portowców” podchodzą w świetnych nastrojach. Przed tygodniem odnieśli cenne zwycięstwo na wyjeździe w Starogardzie Gdańskim.

Zobaczyłem tam zespół dojrzały. Zobaczyłem zespół, który właśnie zachowuje się tak, jak lider powinien się zachowywać w każdym meczu. Nie ma paniki, wiemy co robić, strzelamy szybko bramkę i kontrolujemy przebieg pojedynku - dodaje szkoleniowiec "Biało-zielonych".

Obie bramki dla Olimpii w Starogardzie Gdańskim strzelił Konrad Gutowski. Poniżej zapraszamy do odsłuchania rozmowy z pomocnikiem grudziądzkiego zespołu:

Przemeczowa rozmowa z pomocnikiem Olimpii, Konradem Gutowskim. Posłuchaj:

Pogoń II Szczecin - kilka słów o rywalu

Trenerem dzisiejszego rywala grudziądzkiej Olimpii Paweł Ozga. Drugi zespół „Portowców” zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 56 punktów. Złożyło się na to 16 zwycięstw, 8 remisów i tylko trzy porażki. Bilans bramkowy to 54 strzelonych i 20 straconych.

W ostatnim tygodniu rezerwy Pogoni w lidze rozbiły przed własną publicznością Polonię Środa Wielkopolska aż 6:0. Z kolei w środku tygodnia w Wojewódzkim Pucharze Polski po rzutach karnych wyeliminowały Wybrzeże Rewalskiej i awansowały do półfinału.

Najskuteczniejszym strzelcem w talii trenera Pawła Ozgi jest Wojciech Lisowski, który ma na swoim koncie 7 trafień. 6 bramek to z kolei dorobek Olafa Korczakowskiego. W barwach „Portowców” występuje były gracz „Biało-zielonych” Oskar Kalenik.

Początek dzisiejszego spotkania o godzinie 17.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl