moderus grudziadz

i

Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu Pierwszy z nowych tramwajów dotarł do Grudziądza

Pierwszy moderus w Grudziądzu. Pozostałe pojawią się do końca września

2022-05-31 20:15

Do Grudziądza przyjechał pierwszy zakupiony tramwaj moderus beta. Wraz z nim w zajezdni MZK pojawił się również dźwig do stawiania pojazdów na tory. Teraz przed nowym składem dokończenie procedury homologacyjnej.

Nowe tramwaje zakupione przez grudziądzki ratusz produkuje poznańska firma "Modertans".

Kiedy nowy tramwaj pojawi się na ulicach Grudziądza?

Zanim nowy pojazd pojawi się na torach i zacznie wozić mieszkańców Grudziądza musi przejść procedurę homologacji. Jej pierwsza część odbyła się w fabryce w Łodzi. Dokończenie procesu musi nastąpić w naszym mieście.

Cały proces nie powinien potrwać dłużej niż cztery tygodnie. Trudno jednak określi obecnie dokładny termin jest zakończenia - mówi Karol Piernicki, rzecznik grudziądzkiego ratusza.

Wraz z nowym tramwajem w zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji pojawił się także dźwig, który służy do stawiania pojazdów na tory.

Kiedy kolejne tramwaje pojawią się w Grudziądzu?

Grudziądz łącznie zakupił cztery nowe tramwaje. Pierwszy z nich dotarł już do siedziby miejskiej spółki. Pozostałe trzy pojawią się najpóźniej do 30 września.

Wartość całej transakcji to 23,3 miliona złotych. W cenie jest również wspomniany dźwig oraz szkolenia motorniczych i pracowników technicznych.

Moderus Beta w Grudziądzu - jak wyposażony jest nowy tramwaj?

Nowe tramwaje na swoim wyposażeniu mają m.in. trzy automaty za pośrednictwem, których zakupimy bilet przejazdowy; nowoczesną klimatyzację; wydzielone specjalne miejsca dla wózków oraz system informacji pasażerskiej i monitoringu. Moderus Beta, który został kupiony przez grudziądzki ratusz jest pojazdem częściowo niskopodłogowym.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Tramwaj Abrahama van den Blocke w Gdańsku