glp zawieszone

i

Autor: Nadesłane To już 10 sezon w Grudziądzkiej Lidze Piłkarskiej. Od marca ubiegłego roku rozgrywki często są przerywane lub zawieszane

Pandemia przeszkadza w piłkarskich rozgrywkach amatorów. Sezon w GLP został zawieszony [AUDIO]

2021-03-23 22:04

Obecne obostrzenia zamknęły nie tylko kina, czy teatry, ale również i sportowe obiekty. W Grudziądzu nieczynne są wszystkie orliki. Co za tym idzie, swoich meczy nie może rozgrywać amatorska liga piłkarska.

Pierwsze obostrzenia dotknęły ligę jeszcze w zeszłym roku. Tym razem po przeprowadzonym naborze drużyn do X edycji piłkarskich zmagań amatorów, orliki ponownie zostały zamknięte.

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć kolejnych obostrzeń. W tym roku planujemy rozegrać wszystkie mecze ligowe oraz puchar. Niestety ze względu na kolejne ograniczenia, rozgrywanie spotkań zostało wstrzymane - mówi nam Karol Rolewicz, współorganizator ligi.

ZOBACZ TEŻ - Olimpia Grudziądz zostanie wystawiona na sprzedaż? Taki plan mają władze miasta! [AUDIO]

Grudziądzka Liga Piłkarska swoje mecze na miejskich orlikach rozgrywa już od blisko 9 lat. Każda edycja to prawie 400 zawodników i wiele godzin spędzonych na boisku.

Myślę, że nie bez znaczenia jest fakt, że organizujemy już dziesiątą edycję ligi. W Grudziądzu nie było jeszcze ligi, która mogłaby pochwalić się taką historią. W obecnym sezonie do rozgrywek zgłosiło się 28 drużyn, co oznacza, że występuje w nich ponad 400 zawodników - dodaje jeden z twórców GLP.

O zawieszeniu rozgrywek GLP mówi współorganizator ligi, Karol Rolewicz. Posłuchaj:

Wstępnie rozgrywki ligowe zawieszone zostały do 9 kwietnia. Dalszy ich los zależy od kolejnych obostrzeń.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z Anteny 23.03