Oszuści czyszczą konta metodą na BLIK! Policja apeluje

i

Autor: unsplash.com/ W Grudziądzu od połowy listopada, 20 osób padło ofiarą tego oszustwa.

Oszuści czyszczą konta metodą na BLIK! Policja apeluje

2020-12-16 10:45

Przesyłają link, który na pierwszy rzut oka wydaje się niegroźny. Po naszym ponownym zalogowaniu do mediów społecznościowych przechwytują nasze dane, a następnie piszą do naszych znajomych z prośbą o pożyczkę. Jedno z transakcji, odnotowano w Moskwie.

Oszuści są coraz sprytniejsi, przez co ich ofiarami możemy zostać w najmniej oczekiwanym momencie. W ostatnim czasie kradzieże dokonywane są za pomocą blika - mobilnej metody płatności. Wystarczy, że klikniemy w link, który otrzymaliśmy czy to smsem, czy poprzez komunikator. Link często zawiera "śmieszny" filmik, bądź zdjęcie. Aby go obejrzeć, po kliknięciu w link, strona kieruje nas do ponownego zalogowania do mediów społecznościowych. Po wpisaniu loginu i hasła, oszuści przechwycą nasze dane i wybierają ofiarę wśród naszych znajomych. Z naszego konta, piszą do wybranej osoby z prośbą o pożyczkę.

Próba zamachu w Warszawie. Chciał wysadzić auto pod policją!

Oszuści proszą o podanie numeru blik, dzięki któremu mogą wypłacić pieniądze z bankomatu, bądź zapłacić za towar w Internecie. Policja apeluje o rozsądek podczas przeglądania Internetu, nie wchodźmy w nieznane lub podejrzane linki. Od połowy listopada w samym Grudziądzu, ponad 20 osób padło ofiarami oszustwa. Niektórzy, stracili nawet 2 000 złotych.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: