osiedle centralne

i

Autor: Nadesłane / MPGN w Grudziądzu Wizualizacja budynku na osiedlu centralnym w Grudziądzu

Mieszkania

Osiedle Centralne wkróte w Grudziądzu? Na początek powstaną dwa bloki

2024-01-18 9:49

Niebawem ruszy budowa nowego osiedla w Grudziądzu. Bloki mieszkalne powstaną przy łączniku ulicy Kwiatowej z Toruńskiej. O szczegółach piszemy na eska.pl.

Osiedle Centralne zlokalizowane będzie w centralnej części Grudziądza między ulicami Focha, Kwiatową i Toruńską. W tym celu m.in. wybudowano drogowy łącznik wspomnianej Kwiatowej z Toruńską.

Teraz czas na bloki. 16 stycznia Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami zgłosiło gotowość do ogłoszenia przetargu.

Do Grudziądzkiego Parku Przemysłowego została przekazana dokumentacja dotycząca ogłoszenia przetargu w formule „zaprojektuj i wybuduj” na budowę budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Grudziądzu wraz z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu - informuje Jagoda Szczerbowska z biura zarządu spółki.

Przetarg ogłoszony zostanie wkrótce. Informacje o postępowaniu znajdą się TUTAJ

W ramach zadania - wybrany wykonawca będzie zobowiązany do uzyskania wszelkich wymaganych uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych. Sama inwestycja ma zostać zrealizowana w ramach „Programu dopłat” Banku Gospodarstwa Krajowego. 

Jak będzie wyglądał pierwszy etap powstania "Osiedla Centralnego"?

Przetarg będzie obejmował wykonanie projektu na budowę czterech budynków, przedstawienie koncepcji projektowej, sprawowanie nadzoru autorskiego.

Wykonawca w pierwszym etapie wybuduje dwa bloki. Według założeń oba budynki powinny zawierać łącznie 63 lokale mieszkalne o powierzchni użytkowej blisko 3 000 m2 - dodaje pracownik spółki.

Mówi Jagoda Szczerbowska z biura zarządu spółki MPGN. Posłuchaj:

W drugim etapie powstaną pozostałe dwa bloki oraz plomba pomiędzy budynkami przy ul. Focha 24 i 24a.

osiedle centralne 2

i

Autor: Nadesłane / MPGN w Grudziądzu Wizualizacja budynków na osiedlu centralnym w Grudziądzu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Pogrzeb ks. Isakowicza-Zaleskiego. Tłumy czuwały przy trumnie