orszak grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Orszak Trzech Króli do pełnej wersji powraca po pandemicznej przerwie

Orszak Trzech Króli powraca na ulice Grudziądza. Będą utrudnienia na drogach

2023-01-05 11:34

Po raz dziewiąty ulicami Grudziądza przejdzie Orszak Trzech Króli. To przedsięwzięcie religijne, wspólnotowe i rodzinne. Impreza do naszego miasta powraca po pandemicznej przerwie.

Orszak rozpocznie modlitwa Anioł Pański o godz. 12.00. Przed budynkiem Teatru zaprezentowana zostanie I scenka ewangeliczna, nosząca tytuł „Zwiastowanie”. Przygotuje ją Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Zapraszamy wszystkim jednak nieco wcześniej, o 11:30. Dajmy czas naszym wolontariuszom aby rozdali wszystkim śpiewniki, flagi oraz korony - mówi Helena Reczek, jedna z organizatorek Orszaku w Grudziądzu.

Po pierwszej scence orszak uda się na Rynek, dokąd zdążać będzie ulicami: Focha, Piłsudskiego i Mickiewicza. W drodze nastąpi spotkanie ze Świętą Rodziną i kolędnikami.

Zwieńczeniem Orszaku będzie oddanie pokłonu Świętej Rodzinie. Nastąpi to na Rynku Głównym, a gospodarzem zainscenizowanej tam scenki (nosi ona tytuł „Pokłon”) będzie Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła i NMP z Fatimy (osiedla Lotnisko).

Na Rynku będzie można skorzystać z poczęstunku w postaci kawy, herbaty i grochówki, a nawet specjalnych „orszakowych” rogali, tzw. szczodraków - dodaje Helena Reczek.

Orszak Trzech Króli w Grudziądzu - będzie zmiana organizacji ruchu

Pierwsze zmiany wprowadzone są już dzisiaj (5 stycznia) od godzin porannych. Z ruchu wszelkich pojazdów zostanie wyłączona ul. Kościelna na odcinku od ul. Ratuszowej do ul. Prostej. Objazd dla pojazdów został wyznaczony poprzez ul. Tkacką i ul. Starą w kierunku Rybnego Rynku.

Od dzisiaj (5 stycznia) zamknięte są również parkingi przy Urzędzie Stanu Cywilnego w ciągu ul. Mickiewicza oraz przy Placu Niepodległości w pobliżu pomnika marsz. Józefa Piłsudskiego.

Z kolei 6 stycznia, w godz. 11:30 – 14:00, na trasie Orszaku, tj. w obrębie ulic: Focha, Piłsudskiego i Mickiewicza, mogą wystąpić czasowe wyłączenia ruchu wszelkich pojazdów.

Mieszkańcom zalecamy korzystanie z alternatywnych dróg objazdowych, stanowiących podstawowy układ komunikacyjny miasta Grudziądza - przekazują urzędnicy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Orszak Trzech Króli w Szczecinie