organek grudziadz

i

Autor: Nadesłane / CKT w Grudziądzu Tomasz Organek wystąpi w Grudziądzu 24 lutego

Ørganek wystąpi w Grudziądzu! Koncert w ramach trasy „Na razie stoję, na razie patrzę”

2023-02-03 19:15

Ørganek ponownie zagra w Grudziądz. Tym razem 24 lutego w ramach trasy koncertowej „Na razie stoję, na razie patrzę”, Wydarzenie odbędzie się w klubie Akcent.

Po dwóch platynowych wydawnictwach, płyta „Na razie stoję, na razie patrzę” to album długo wyczekiwany, przede wszystkim ze względu na jego różnorodność stylistyczną, ale też i ważkość treści na nim zawartych.

Zespół poszerzył też znacznie swój zakres stylistyczny sięgając do post punka oraz muzyki elektronicznej, dla której bazą są analogowe brzmienia lat 70′.

Retro już nam nie wystarcza. Nie czas na wspominki, czas opowiadać o tym, co dzieje się tu i teraz, a do tego potrzebny jest współczesny język - tak o płycie mówi Tomasz Organek.

ØRGANEK - kilka słów o zespole

ØRGANEK – grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tesktów i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, czy Superbohaterki Roku Wysokich Obcasów. Tomasz Organek jest również Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W 2019 zadebiutował jako prozaik bestselerową powieścią Teoria Opanowywania Trwogi. W 2022 uznany przez magazyn Newsweek za jedną ze 100 najbardziej wpływowych Polaków w kategorii popkultura. W tym samym roku reprezentował Polskę na EXPO 2020 w Dubaju.

Do chwili obecnej zespół wydał cztery płyty długogrające: Głupi (2014), Czarna Madonna (2016), Ocali Nas Miłość (2021) i wspomniana Na razie stoję, na razie patrzę (2021).

W 2022 zespół supportował KINGS OF LEON podczas koncertu we Wrocławiu.

W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja).

Koncert odbędzie się 24 lutego o godzinie 20 w klubie Akcent przy ul. Wybickiego w Grudziądzu. Bilety dostępne TUTAJ

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

MELLINA #1 Marcin Meller | Organek - O MIŁOŚCI, EGO, STRACHU