screen z filmu

i

Autor: youtube.com/ URBEXprojekt screen z filmu

Filmowy Urbex

Opuszczona willa mechanika koło Grudziądza. Zobacz ją na filmie!

2023-07-01 10:47

Grudziądzanin eksploruje opuszczone miejsca i tworzy kanał "Urbex Projekt". W jednym ze swoich odcinków odwiedził opuszczoną willę mechanika, która znajduje się za Wisłą. Sprawdźcie - co zobaczył w środku!

Kanał "Urbexprojekt" tworzy Łukasz z Grudziądza. W jednym ze swoich odcinków wraz z kamerzystą wybiera się do opuszczonej wilii mechanika. Obiekt znajduje się za Wisłą i od dawna nie jest zamieszkały.

Już na samym początku eksploracji można zauważyć niebieski beczki oraz policyjną taśmę.

Mam nadzieję, że nie popełniono tu jakiegoś przestępstwa, tylko chodzi o podrzucenie tych beczek - mówi podczas filmu Łukasz.

Kilka chwil później - w pomieszczeniach, które z pewnością służyły jako warsztat autor kanału znajduje stare fragmenty tapicerki i samochodowe części.

Eksplorację całego obiektu twórcy rozpoczęli od pomieszczeń w piwnicy i to właśnie tam... napotkali drzwi z napisem "Wstęp wzbroniony". Tuż za nimi znajdowało się mnóstwo porozrzucanych i zniszczonych książek oraz zeszytów. Pod ścianą leżały także strawione przez czas zabawki. Pomiędzy nimi Łukasz odkrył stary telewizor z potłuczonym ekranem.

W dalszej części filmu poznajemy historię domu i samego warsztatu. Jak się okazuje należał on do mechanika, którego zakład początkowo bardzo dobrze prosperował.

Później właściciel popadł w bardzo duże długi, z których nie mógł wyjść. W ich wyniku prawdopodobnie opuściła go rodzina - opowiada twórca kanału.

Później tytułowy mechanik ciężko zachorował - i jak informuje Łukasz - ok. 5 lat temu zmarł w szpitalu.

Resztę musicie zobaczyć już sami!

Nowe filmy na kanale "URBEXprojekt" pojawiają się w każdy piątek o godzinie 18. Znajdziecie go TUTAJ

Urbex - forma aktywności polegająca na eksplorowaniu opuszczonych, zrujnowanych, zapomnianych, niedostępnych czy ukrytych budynków i instalacji stworzonych przez człowieka.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl