zielona woda

i

Autor: Pexels Woda w kranie może zmienić kolor na zielony

Przydatne info

OPEC Grudziądz sprawdzi miejski system. Woda może zmienić kolor!

2024-01-03 11:41

Z kranu może popłynąć zielona woda. Grudziądzki OPEC planuje sprawdzenie miejskiego systemu ciepłowniczego. W tym celu do wody zostanie dodany specjalny barwnik.

Od 4 stycznia 2024 roku - do wody krążącej w miejskim systemie ciepłowniczym zostanie dodany barwnik – płyn CHEMPUR 2-5 barwiący wodę na kolor zielony. Barwienie wody odbywa się cyklicznie i ma pomóc w wykryciu nieszczelności miejskiego systemu ciepłowniczego.

Pojawienie się zielonej wody w Państwa urządzeniach sanitarnych świadczy o uszkodzonym wymienniku ciepła i niekontrolowanych ubytkach wody sieciowej - mówi Marek Jopp z OPEC Grudziądz.

Gdzie zgłosić nieszczelność?

W przypadku pojawienia się zielonego zabarwienia wody prosimy o niezwłoczny kontakt z Pogotowiem Cieplnym pod numerem 993 (połączenie bezpłatne) lub z dyspozytorem pod numerem telefonu: 56 45 06 201, tel. kom. 506 007 978 lub e-mail: pogotowie@opec.pl.

Zgodę na barwienie wody wydał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grudziądzu.

Użyty do tego celu preparat CHEMPUR 2-5 jest całkowicie bezpieczny i w żaden sposób nie szkodzi zdrowiu - zapewnia przedstawiciel spółki.

Mówi Marek Jopp z OPEC Grudziądz. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl