olimpia unia sklad

i

Autor: Radio ESKA W zespole pozostali m.in. Jan Zandecki i Marco Golla

Olimpia-Unia Grudziądz skompletowała skład na nowy sezon. Jest jedna zmiana! [AUDIO]

2021-04-28 16:04

Skład Olimpii-Unii Grudziądz na przyszły sezon tenisowej Superligi został skompletowany. Trenerem dalej będzie Piotr Szafranek, a zespół wzmocnił Vasily Lakeev. Dla doświadczonego Rosjanina to powrót do polskich rozgrywek.

Działacze Olimpii-Unii Grudziądz zaprezentowali skład na przyszły sezon w Superlidze tenisa stołowego. Zespół prowadzony przez trenera Piotra Szafranka wzmocnił Vasily Lakeev. Z kolei kadrę opuścił Maxim Chaplygin. Grudziądzanie do ostatnich chwil starali się również o transfer polskiego zawodnika.

Staraliśmy się zakontraktować Szymona Malickiego. Niestety Szymon, który chciał wrócić do Grudziądza dostał w ostatniej chwili bardzo dobrą ofertę z Gdańska i postanowił zostać tam na kolejny sezon - mówi Jerzy Wilmański z ASTS Olimpii-Unii Grudziądz.

ZOBACZ TEŻ - MKS Grudziądz z kolejną wygraną. Awans do baraży coraz bliżej! [AUDIO]

Z grudziądzkim zespołem pożegnał się za to inny zawodnik pochodzący z Rosji, Maxim Chaplygin. Działacze Olimpii uznali, że nie spełnił on pokładanych w nim nadziei.

Spodziewaliśmy się po nim zdecydowanie więcej. Do tego w trakcie sezonu okazało się, że przed transferem do nas miał 8 miesięcy przerwy, o czym nie poinformował nikogo. Wyglądało to tak, jakby chciał to zataić - dodaje działacz grudziądzkiego klubu.

Polacy zostają

Kadrę grudziądzkiego zespołu uzupełnią zawodnicy, którzy w Olimpii występowali w ubiegłym sezonie.

Zostają z nami na kolejny sezon Jan Zandecki i Marco Golla. W kadrze jest także nasz wychowanek Piotrek Błachnio - informuje Jerzy Wilmański.

Ponadto Piotr Szafranek w zależności od sytuacji pandemicznej na świecie i finansowej w klubie będzie mógł skorzystać z dwójki zawodników azjatyckich.

Rozmowa z Jerzym Wilmańskim, działaczem Olimpii-Unii Grudziądz. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Restauratorzy otworzą ogródki