koniec sezonu

Autor: Pixabay Olimpia-Unia Grudziądz zakończyła sezon

Koniec sezonu

Olimpia-Unia Grudziądz przegrywa w Grodzisku Mazowieckim. Bogoria zagra w półfinale

2023-04-24 9:30

Tenisiści stołowi Olimpii-Unii zakończyli obecny sezon w Superlidze. Grudziądzanie w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Play Off przegrali na wyjeździe z Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Spotkanie w Grodzisku Mazowieckim trwało krócej niż piątkowe starcie w Grudziądzu. W pierwszej odsłonie niedzielnego starcia Miłosz Redzimski bez straty seta uporał się z Janem Zandeckim.

W drugiej partii ponownie zawodnik gospodarzy zwyciężył bez żadnych strat. Tym razem Marek Badowski 3:0 pokonał Łukasza Sokołowskiego, dla którego był to ostatni - oficjalny mecz w barwach Olimpii-Unii (po sezonie wraca do zespołu z Ostródy).

Najwięcej emocji w niedzielnym meczu w Grodzisku Mazowieckim było w ostatnim meczu. Panagiotis Gionis również bez straty seta ograł Ibrahima Gunduza, ale turecki tenisista za każdym razem toczył bardzo wyrównane boje z doświadczonym Grekiem.

Wyniki poszczególnych spotkań:
  • Miłosz Redzimski – Jan Zandecki 3:0 (11:3, 11:7, 11:5)
  • Marek Badowski – Łukasz Sokołowski 3:0 (11:7, 11:9, 11:5)
  • Panagiotis Gionis – Ibrahim Gunduz 3:0 (11:7, 11:9, 11:9)

W 1/2 finału bydgoszczanie zagrają z Dekorglassem Działdowo, a broniący tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Spotkania odbędą się 2 czerwca i 4 czerwca.

Olimpia-Unia sezon ostatecznie zakończyła na szóstym miejscu.