olimpia puchar polski

i

Autor: Pixabay Piłkarze Olimpii Grudziądz wcześniej wyeliminowali m.in. Wartę Poznań z Ekstraklasy

Olimpia poznała rywala w półfinale Pucharu Polski! Zagra z liderem Ekstraklasy

2022-03-04 17:18

Piłkarze Olimpii Grudziądz poznali rywala w historycznym półfinale Fortuna Pucharu Polski. "Biało-zieloni" zagrają z liderem Ekstraklasy, Lechem Poznań. Spotkanie rozegrane zostanie w Grudziądzu 5 lub 6 kwietnia.

Rozgrywki Fortuna Pucharu Polski wchodzą w kluczową fazę. Na placu boju pozostały już tylko cztery drużyny. Trójka z nich to przedstawiciele Ekstraklasy: Lech Poznań, Raków Częstochowa, Legia Warszawa oraz Olimpia Grudziądz, rewelacja całych rozgrywek.

Awans piłkarzy z Grudziądza do najlepszej czwórki Pucharu Polski to największe osiągnięcie w historii klubu. Wcześniej zdarzył się jeden ćwierćfinał w sezonie 2012/2013. Wówczas "Biało-zieloni" przegrali w dwumeczu z Legią Warszawa. Tamto spotkanie doskonale pamięta obecny na wtorkowym meczu z Wisłą, Piotr Ruszkul.

Wróciłem tutaj po 8 latach. Prezes zaprosił mnie na mecz. Fajnie, że drużyna poprawiła nasze osiągnięcie. Gratuluję im z całego serca - mówi były napastnik Olimpii.

Olimpię po wyeliminowaniu w tej edycji Pucharu Polski już dwóch przedstawicieli Ekstraklasy (wcześniej była jeszcze Warta Poznań) czeka kolejny mecz z zespołem z najwyższej klasy rozgrywkowej. Na Piłsudskiego 14 przyjedzie jej lider, Lech Poznań.

W drugim meczu półfinałowym Raków Częstochowa podejmie na własnym stadionie Legię Warszawa. Spotkania tej fazy rozgrywek odbędą się 5 i 6 kwietnia.

Lot Bushcatem nad Tarnowem