smolka olimpia

i

Autor: Olimpia Grudziądz Nowy trener Olimpii w przeszłości pracował w takich klubach jak m.in. Odra Opole, czy Zawisza Bydgoszcz.

Olimpia ma nowego trenera! Został nim Zbigniew Smółka [AUDIO]

2021-01-13 14:13

Olimpia Grudziądz po wielu tygodniach poszukiwań w końcu zatrudniła nowego szkoleniowca. Został nim 48-letni trener, Zbigniew Smółka. Ostatnio pracował w Chojniczance Chojnice.

W swojej dotychczasowej karierze Zbigniew Smółka pracował w takich klubach jak: Odra Opole, Zawisza Bydgoszcz, Stal Mielec, Arka Gdynia, czy ostatnio Chojniczanka Chojnice.

Wybór nowego szkoleniowca przeciągał się tygodniami. Działacze klubu analizowali poszczególne kandydatury. Wszystko po to, by nie popełnić błędu i utrzymać zespół na drugoligowym szczeblu.

Decyzja o wyborze nowego trenera przedłużyła się aż do początku drużyn. Po tym jak okazało się, że nie mamy trenera posypało się wiele ofert. Przeanalizowaliśmy każdą z nich. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Zbigniewa Smółkę - mówi Tomasz Asensky, prezes Olimpii.

W grudniu klub prowadził negocjacje z obecnym szkoleniowcem GKS-u Bełchatów, Marcinem Węglewskim. Ostatecznie 42-letni trener postanowił pozostać w klubie z ulicy Sportowej 3. Na początku roku działacze Olimpii prowadzili także rozmowy z Adrianem Stawskim (ostatnio Bytovia Bytów). W grę wchodziło także nazwisko obecnego opiekuna Polonii Środa Wlk., Krzysztofa Kapuścińskiego.

ZOBACZ TEŻ - MKS Grudziądz z awansem do kolejnej rundy w Pucharze Polski! [AUDIO]

Mówi Tomasz Asensky, prezes Olimpii Grudziądz. Posłuchaj:

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:

Nowy trener odbył już pierwszy trening z zespołem. Po pierwszych zajęciach zapadną decyzję o ewentualnych wzmocnieniach drużyny przed rundą wiosenną. Głównym celem jaki postawił przed sobą Zbigniew Smółka jest przywrócenie twierdzy na stadionie w Grudziądzu.

Pamiętam dawne mecze Olimpii tutaj w Grudziądzu. Rywalom ciężko było o jakiekolwiek punkty. Teraz jest zupełnie inaczej, to Olimpia nie potrafi tutaj od roku wygrać. To mój główny, wewnętrzny cel. Przywrócić twierdzę i zwycięstwa na tym stadionie - mówi Zbigniew Smółka, nowy trener "Biało-zielonych".

olimpia trening

i

Autor: Łukasz Piekarski Piłkarze Olimpii na razie trenują raz dziennie

Olimpia w najbliższą sobotę rozegra swój pierwszy sparing. O godzinie 12 na bocznym boisku ze sztuczną murawą zagrają z trzecioligową Radunią Stężyca.

Piłkarze Olimpii do treningów powrócili w ubiegły poniedziałek. Pierwsze zajęcia z zespołem poprowadził Mikołaj Raczyński, dotychczasowy asystent byłego trenera grudziądzkiej drużyny, Pawła Crettiego.

O początku przygotowań Olimpii Grudziądz mówi Damian Ciechanowski. Posłuchaj:

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 13.01 (Goście: Władysław Kosiniak-Kamysz - prezes PSL oraz Marek Zuber - ekonomista)