MZK dba o bezpieczeństwo pasażerów. Dezynfekcja pojazdów to priorytet

i

Autor: unsplash.com/

MZK dba o bezpieczeństwo pasażerów. Dezynfekcja pojazdów to priorytet

2021-01-13 13:58

W dobie pandemii MZK dokłada wszelkich starań, by podróżujący komunikacją miejską, czuli się bezpiecznie. Dezynfekcja odbywa się po każdym zjeździe.

Dezynfekowane są uchwyty, poręcze, siedzenia, szyby i pozostałe miejsca, które można łatwo dotknąć. Pojazdy są szczegółowo myte zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz. Ze względów bezpieczeństwa, sprzedaż biletów nie jest prowadzona w pojazdach, należy się w nie zaopatrzyć przed podróżą. Biletomaty dostępne są przy prawie każdym przystanku autobusowym i tramwajowym. Można je zakupić również w osiedlowych sklepikach i innych, mniejszych punktach sprzedażowych. Pandemia i związane z nią obostrzenia nie uprawniają do jazdy bez biletu. Kontrole prowadzone są tak jak zazwyczaj, ale z zachowaniem szczególnej ostrożności.

Dezynfekcja przedmiotów

Należy też pamiętać o ograniczeniach, związanych z liczbą pasażerów. Do tej pory, w pojazdach zajętych może być 50% miejsc siedzących lub 30% siedzących oraz stojących. Dodatkowo, podróżujący powinni utrzymać dystans społeczny, a także zasłaniać usta i nos.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...