radni olimpia

i

Autor: Łukasz Piekarski Olimpia i GKM Grudziądz otrzymają po milionie złotych

Olimpia i GKM Grudziądz dostaną pieniądze z miasta. Jakie kwoty wchodzą w grę?

2022-09-21 18:18

Olimpia Grudziądz SA i GKM Grudziądz SA otrzymają wsparcie z miejskiej kasy. W obu przypadkach zielone światło dali radni podczas sesji nadzwyczajnej (środa, 21 września).

Za zmianami w budżecie, czyli dokapitalizowaniem spółek sportowych z Grudziądza zagłosowało 15 radnych. 5 z nich się wstrzymało, a jeden był przeciwko.

Nie wszyscy radni byli przekonani, co do słuszności dokapitalizowania obu spółek - Olimpii i GKM-u. Głosowanie przeciwko zapowiadał m.in. radny Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Wiśniewski.

Od zawsze byłem przeciwny tworzeniu spółek miejskich sportowych i nie inaczej będzie także dzisiaj. Jeśli wrzucamy publiczne pieniądze w spółkę to ja uważam to za inwestycje. Tutaj tego nie ma - mówił radny Wiśniewski.

Głosowanie "za" podczas dyskusji nad tym projektem uchwały zapowiedział za to radny Sojuszu Obywatelski Grudziądz, Grzegorz Miedzianowski. Z kolei radny Sławomir Szymański dopytywał o dokapitalizowanie GKM-u Grudziądz, o którym miał dowiedzieć się dopiero na niedawnej konferencji prasowej prezydenta i radnych KO.

Na początku roku mieliśmy zapisane w budżecie 3 miliony złotych. Dwa dostaliśmy w pierwszej połowie roku, przed sezonem. Zwiększyliśmy wpływy od sponsorów o 21 procent. Myślę, że ten rok możemy uznać za udany - tłumaczy Marcin Murawski, prezes grudziądzkiego GKM-u.

O wstrzymaniu się od głosu poinformował z kolei radny niezależny, Arkadiusz Goszka (Czas Grudziądza).

Nie mogę zagłosować przeciwko ze względu na szacunek dla kibiców, ale nie zagłosuje również "za", ponieważ w mieście mamy mniej pieniędzy. Brakuje nam środków do rozstrzygania przetargów. Naprawdę mamy na co wydawać pieniądze. Uważam, że w przyszłości to mieszkańcy powinni zadecydować, czy Olimpia powinna być dokapitalizowana - mówił radny Goszka.

O środkach, które trafią do sportowych spółek kosztem innych inwestycji w mieście mówił z kolei radny Marek Czepek.

Wiecie państwo skąd zostaną przekazane środki na dokapitalizowanie spółek? Z drogi łączącej ulicę Kwiatową z Toruńską oraz z "Delfinka", z którego miasto na razie zrezygnowało - przekazał radny Czepek.

Ostatecznie radni zgodzili się na dokapitalizowanie obu spółek sportowych. Olimpia Grudziądz SA i GKM Grudziądz SA otrzymają po milionie złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Iga Światek pobije Roberta Lewandowskiego? Ekspert nie ma wątpliwości!