olimpia baltyk

i

Autor: Pixabay Początek dzisiejszego spotkania o godzinie 16

Walka o trzy punkty

Olimpia Grudziądz zagra z Bałtykiem Gdynia. Kilka słów o rywalu

2023-04-29 10:58

Przed nami mecz spotkanie w ramach 26. kolejki trzecioligowych zmagań w grupie II. Olimpia Grudziądz na własnym stadionie podejmie Bałtyk Gdynia. Początek o godzinie 16.

Grudziądzanie przed tygodniem pokonali na wyjeździe Unię Swarzędz 1:0. Zwycięskie trafienie dla "Biało-zielonych" zanotował Damian Vu Than. Z kolei Bałtyk Gdynia na własnym stadionie przegrał 2:4 z Polonią Środa Wielkopolska.

Bałtyk Gdynia - kilka zdań o rywalu Olimpii Grudziądz

Trenerem dzisiejszego rywala grudziądzkiej Olimpii jest Robert Jędrzejczak. Z kolei prezesem były szkoleniowiec grudziądzkiego zespołu Jacek Paszulewicz. Bałtyk zajmuje obecnie 16. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 19 oczek. Złożyło się na to 5 zwycięstw, 4 remisy oraz 16 porażek. Bilans bramek drużyny z Trójmiasta to 32 strzelone bramki i 56 straconych.

Najskuteczniejszym strzelcem w talii trenera Jędrzejczaka jest Karol Fietz. 19-letni pomocnik ma w tym sezonie 6 bramek na koncie.

Jesienią w Gdyni, w starciu pomiędzy Olimpią a Bałtykiem górą byli „Biało-zieloni” 2:1. Bramki dla zespołu trenera Bogusława Baniaka zdobywał wówczas dwukrotnie Amarildo. Dla Bałtyku trafił Filip Łukasik.

Osłabiona Olimpia Grudziądz

Z kolei piłkarze grudziądzkiej Olimpii do spotkania w 26 kolejce podchodzą z pozycji lidera tabeli w grupie II. "Biało-zieloni" mają na swoim koncie 56 punktów. O jeden więcej niż druga Gedania Gdańsk i dwa niż trzecia Polonia Środa Wielkopolska.

Grudziądzanie do dzisiejszego meczu z Bałtykiem Gdynia podchodzą mocno osłabieni. W składzie trenera Bogusława Baniaka zabraknie na pewno brazylijskiego napastnika, Amarildo, który przed tygodniem nabawił się poważnej kontuzji. Na razie nie wiadomo do kiedy dokładnie potrwa przerwa 28-letniego snajpera.

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają na wyjeździe. 6 maja „Biało-zieloni” zagrają z Klubem Piłkarskim ze Starogardu Gdańskiego. Początek o godzinie 14.

A początek dzisiejszego starcia z Bałtykiem Gdynia na Stadionie Centralnym przy Piłsudskiego 14 zaplanowano na godzinę 16.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl