pilka olimpia

Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

PIłka Nożna

Olimpia Grudziądz wygrywa ważny mecz! Są coraz bliżej wyjścia ze strefy spadkowej

2024-04-20 13:02

Piłkarze Olimpii Grudziądz pokonali na własnym stadionie Wisłę Puławy 1:0. Bramkę dla "Biało-zielonych" zdobył Szymon Krocz w drugiej połowie spotkania.

Grudziądzanie już w pierwszej połowie mogli kilkukrotnie wyjść na prowadzenie. Na początku meczu dwie okazje zmarnował Szymon Krocz.

Do przerwy na stadionie przy Piłsudskiego 14 mieliśmy bezbramkowy remis. Po zmianie stron "Biało-zieloni" dopięli swego. W 67' minucie do odbitej przez Oskara Mielcarza piłki dopadł wspomniany wcześniej Krocz i wpakował ją do bramki przyjezdnych.

Grudziądzanie do końca spotkania kontrolowali jego przebieg i dowieźli cenną wygraną z rywalem, który również walczy o utrzymanie na drugoligowych boiskach.

Olimpia Grudziądz: 30. Kacper Górski - 77. Rafał Kobryń, 6. Oskar Sikorski, 4. Damian Kostkowski, 93. Iwan Ciupa - 16. Grzegorz Glapka (68, 8. Kamil Kurowski), 44. Dominik Frelek, 10. Kacper Cichoń, 11. Szymon Krocz, 29. Kacper Rychert - 7. Patryk Czarnowski (79, 42. Fardin Rabet).

Wisła Puławy: 13. Oskar Mielcarz - 37. Jan Flak, 18. Łukasz Wiech, 16. Maksymilian Tkocz, 3. Radosław Seweryś, 88. Kamil Kargulewicz - 19. Manuel Ponce García (66, 17. Janusz Nojszewski), 8. Kamil Kumoch (46, 74. Przemysław Skałecki), 7. Krystian Puton (7, 99. Karol Noiszewski), 91. Mateusz Klichowicz - 34. Maciej Bortniczuk (66, 11. Piotr Giel).

Kolejny mecz podopieczni trenera Mariusza Pawlaka rozegrają 29 kwietnia (poniedziałek) na wyjeździe z rezerwami ŁKS-u Łódź.