olimpia rywale

i

Autor: Olimpia Grudziądz (Ł. Szalkowski) Dominik Frelek z Olimpii Grudziądz (na zdjęciu)

PIłka Nożna

Olimpia Grudziądz wierzy w utrzymanie w drugiej lidze. Z kim zagrają bezpośredni rywale?

2024-05-14 7:07

Przed piłkarzami Olimpii Grudziądz jeszcze dwie kolejki do końca sezonu na drugoligowych boiskach. Sprawdzamy - z kim zagrają bezpośredni rywale "Biało-zielonych" w walce o utrzymanie.

Grudziądzanie po 32. kolejkach zajmują 16 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 37 oczek. To o dwa mniej niż znajdujący się na bezpiecznej pozycji piłkarze GKS-u Jastrzębie. Z kim więc zagrają bezpośredni rywale Olimpii w walce o utrzymanie na drugoligowych boiskach. Szczegóły w dalszej części artykułu!

Na początek z kim do końca sezonu zmierzy się jeszcze drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Pawlaka. Rywalami Olimpii będą jeszcze: KKS Kalisz (dom) oraz Hutnik Kraków (wyjazd).

Na najwyższym - spadkowym miejscu w drugoligowej tabeli jest Skra Częstochowa. Ich przeciwnikami do końca sezonu będą: Stomil Olsztyn (dom) oraz KKS Kalisz (wyjazd).

Tuż nad strefą spadkową - na ostatnim, ale bezpiecznym miejscu są zawodnicy GKS-u Jastrzębie. W ostatnich, dwóch seriach gier zmierzą się z: Wisła Puławy (dom) oraz ŁKS II Łódź (wyjazd).

Kolejny - bezpośrednim rywalem Olimpii w walce o utrzymanie jest drugi zespół Lecha Poznań. Rezerwy "Kolejorza" do końca sezonu zagrają jeszcze z: Sandecją Nowy Sącz (dom) oraz Polonia Bytom (wyjazd).

O ligowy byt walczy również Olimpia Elbląg. W ostatnich dwóch kolejkach zmierzy się z: Polonią Bytom (dom) oraz Chojniczanka Chojnice (wyjazd).

Ostatnim rywalem w walce o pozostanie na drugoligowych boiskach na kolejny sezon jest Wisła Puławy. Do końca sezonu zagrają z: GKS Jastrzębie (wyjazd) oraz Pogoń Siedlce (dom).

Spotkanie Olimpii Grudziądz z KKS-em Kalisz odbędzie się już w przyszłą sobotę (18 maja). Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 15.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Konferencja prasowa po pożarze centrum Marywilska 44