olimpia mecz

i

Autor: Olimpia Grudziądz Na swoje kolejne trafienie w sezonie liczy Amarildo

Sport w Grudziądzu

Olimpia Grudziądz powalczy o fotel lidera. Dziś mecz z Unią Solec Kujawski

2023-03-17 9:57

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii wracają do ligowych rozgrywek. Dzisiaj (17 marca) przed własną publicznością zmierzą się z Unią Solec Kujawski. To zespół, który w tym sezonie broni się przed spadkiem do czwartej ligi.

Zespół prowadzony przez trenera Bogusława Baniaka przed tygodniem nie rozegrał swojego spotkania ze Świtem Skolwin. Z kolei Unia Solec Kujawski zremisowała 2:2 z Polonią Środa Wielkopolska.

Olimpia Grudziądz - o kolejnym rywalu

Trenerem dzisiejszego rywala grudziądzkiej Olimpii jest Andrij Kononenko. Unia Solec Kujawski zajmuje obecnie 15 miejsce w tabeli po 19 kolejkach. Dorobek punktowy Unii to 16 oczek, złożyło się na to 4 zwycięstwa, 4 remisy i 11 porażek. Bilans bramek to 23 strzelone bramki i 39 straconych.

Najskuteczniejszym strzelcem w talii trenera Kononenko jest Sebastian Pacek. 26-letni napastnik do siatki rywali trafił w tym sezonie już 8 razy. Jedno z nich zanotował przed tygodniem w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Polonią Środa Wielkopolska.

Jesienią w Solcu Kujawskim Olimpia Grudziądz wygrała aż 4:0. Dwie bramki zdobył wówczas Patryk Winsztal, po jednej dorzucili Denis Gojko i Sebastian Rogala.

Dla Olimpii i Unii to będzie drugie spotkanie ligowe w historii. Oba zespoły spotkały się ze sobą także latem podczas meczu kontrolnego. Wówczas również górą byli „Biało-zieloni” 1:0.

Olimpia Grudziądz - walka o fotel lidera

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii obecnie zajmują drugie miejsce w grupie II. "Biało-zieloni" mają na swoim koncie 40 punktów. Złożyło się na to 12 wygranych, cztery remisy i dwie porażki. Na pierwszym miejscu w tabeli są rezerwy Pogoni Szczecin, które mają jedno oczko więcej.

Początek dzisiejszego spotkania z Unią Solec Kujawski zaplanowano na godzinę 15:30.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Super Biznes - Łukasz Młynarkiewicz, Wiceprezes Zarządu PEJ sp. z o.o. - E23: PL for UA