grudziadz kongres

i

Autor: Łukasz Piekarski Kongres "Wielki Projekt Polska" odbył się w grudziądzkim teatrze

Lokalna polityka

Kongres „Polska Wielki Projekt” w Grudziądzu. W kontrze konferencja władz miasta

2023-03-16 21:01

Grudziądz był gospodarzem Regionalnego Kongres "Polska Wielki Projekt". Wydarzenie odbyło się w murach Centrum Kultury Teatr.

Dyskutowali o wyzwaniach i problemach Grudziądza. W Centrum Kultury Teatr odbył się Kongres „Polska Wielki Projekt”.

Fundacja "Polska Wielki Projekt" zgłosiła się do mnie, żeby zorganizować regionalny kongres, ale nie w mieście wojewódzkim. Bez wahania zaproponowałem Grudziądz, jako miejsce idealne do takiego wydarzenia - mówi Krzysztof Szczucki, Prezes Rządowego Centrum Legislacji.

Podczas wydarzenia został zaprezentowany m.in. raport o sytuacji naszego miasta.

Raport zawiera w pierwszej części dane liczbowe i statystyki. Niestety nie są one dobre dla Grudziądza. Jest tutaj dosyć wysokie bezrobocie, niskie średnie wynagrodzenie w stosunku do średniej w kraju i całym regionie - dodaje.

Wśród panelistów pojawili się m.in. przedstawiciele Olimpii Grudziądz i GKM-u Grudziądz, były wiceprezydent miasta Marek Sikora, czy chociażby radny PIS Andrzej Wiśniewski.

W Grudziądzu Kongresowi towarzyszą liczne wydarzenia m.in. miasteczko zdrowia przygotowane przez NFZ, strefy kibica na stadionach GKM i Olimpii, stoiska Urzędu Pracy i Urzędu Skarbowego.

Władze miasta odpowiedziały na konferencji prasowej

Debata o mieście bez prezydenta i radnych. Tak trwający w Grudziądzu Kongres Wielki Projekt Polska skomentowały władze miasta i sejmiku. Zaproszenia do udziału w wydarzeniu były, ale tylko w charakterze widza.

Nie godzę się jako włodarz miasta na bycie tylko biernym obserwatorem takiej debaty. Nie dostałem zaproszenia jeśli chodzi o udział w panelu o mieście. Uważam, że to jest brak szacunku dla włodarza, dla radnych, ale także i dla samych mieszkańców miasta - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Według parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej – kongres był wydarzeniem politycznych, który sfinansowały spółki ze skarbu państwa.

Dzisiaj w dobie rządów Prawa i Sprawiedliwości dzieje się rzecz, którą ja na pewno zgłoszę do prokuratury. Zrobię to jako wykorzystywanie środków publicznych na rzecz działania partyjnego. Złożę to jeszcze w tej kadencji, a jeżeli prokuratura zamiecie to pod dywan to wrócę z tym w następnej - dodaje poseł Tomasz Lenz z Koalicji Obywatelskiej.

Nie może być takiej sytuacji, że o sprawach najważniejszych dla miasta debatuje się ich władz, bez prezydenta i radnych - wtóruje poseł Tomasz Szymański.

Udział w konferencji prasowej wzięli także radni Sejmiku Województwa, radni miejscy, poseł Tomasz Szymański oraz przedstawiciel Polska 2050 Szymona Hołowni.

konferencja po

i

Autor: Łukasz Piekarski Konferencja odbyła się na grudziądzkiej Marinie

Do tematów związanych z samym kongresem będziemy wracali w kolejnych artykułach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Super Biznes - Łukasz Młynarkiewicz, Wiceprezes Zarządu PEJ sp. z o.o. - E23: PL for UA