Autor: Pixabay Olimpia Grudziądz jest w strefia spadkowej

PIłka Nożna

Olimpia Grudziądz nadal w kryzysie. Szósty mecz bez wygranej

2023-10-02 11:28

Trwa niemoc piłkarzy Olimpii Grudziądz. "Biało-zieloni" w szóstym z kolei spotkaniu nie byli w stanie odnieść ligowego zwycięstwa. Tym razem na stadionie przy Piłsudskiego 14 górą była Pogoń Siedlce 3:2. Relacja i pomeczowe komentarze na eska.pl.

Goście pierwszy cios przy Piłsudskiego 14 w Grudziądzu zadali jeszcze przed przerwą. W 21' minucie po dośrodkowaniu w pole karne Olimpii najwyżej do piłki wyskoczył Przemysław Misiak. Zawodnik Pogoni wpakował piłkę do siatki i zespół z Siedlec prowadził 1:0.

"Biało-zieloni" do wyrównania doprowadzili po przerwie. W 56' minucie precyzyjnym uderzeniem popisał się napastnik Olimpii, Kostiantyn Czernij. Dla ukraińskiego snajpera było to piąte trafienie w tym sezonie.

Niespełna 10 minut później grudziądzanie znów wpadli w dołek. Najpierw o piłki po rykoszecie w polu karnym Olimpii dopadł Damian Nowak. Napastnik gości wpakował ją do bramki obok Adriana Olszewskiego.

Kilka chwil później Pogoń Siedlce otrzymała rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił w tym wypadku - Cezary Demianiuk.

W końcówce spotkania Olimpia musiała radzić sobie w osłabieniu. Dwie żółte kartki w jednej sytuacji otrzymał Czernij i po chwili ukraiński napastnik zszedł z boiska.

"Biało-zieloni" szukali jeszcze bramki kontaktowej. Jedną z sytuacji pod bramką Pogoni wykorzystał boczny obrońca grudziądzkiego zespołu, Rafał Kobryń.

Mówi Rafał Kobryń, zawodnik Olimpii Grudziądz. Posłuchaj:

Ostatecznie Olimpia przegrała na własnym stadionie z Pogonią Siedlce 2:3. Dla "Biało-zielonych" to szósty mecz bez wygranej.

Olimpia Grudziądz: 1. Adrian Olszewski - 77. Rafał Kobryń, 6. Oskar Sikorski, 26. Artiom Rozgoniuc, 23. Marcin Warcholak - 29. Kacper Rychert (69, 21. Jan Bonikowski), 7. José Cabrera (65, 15. Maciej Pałaszewski), 8. Kamil Kurowski, 18. Kacper Jarzec (84, 11. Aghwan Papikjan), 14. Konrad Gutowski - 88. Kostiantyn Czernij.

Pogoń Siedlce: 1. Jakub Burek - 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł, 3. Robert Majewski - 4. Przemysław Misiak (86, 23. Hubert Derlatka), 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski, 18. Piotr Pyrdoł (46, 99. Bartosz Wicenciak), 56. Cezary Demianiuk, 20. Cezary Bujalski (46, 10. Krystian Miś) - 9. Damian Nowak (76, 21. Mateusz Majewski).

Olimpia po tej porażce wciąż zajmuje 16 miejsce w ligowej tabeli - strefa spadkowa. Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają na wyjeździe z Wisłą Puławy.

Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce 2:3. Pomeczowe wypowiedzi trenerów