Autor: Łukasz Piekarski To pierwsza wygrana grudziądzan w tym sezonie

Tenis stołowy

Jest pierwsza wygrana Olimpii-Unii w sezonie. Angelakis bohaterem grudziądzan!

2023-10-13 15:19

Pierwsza wygrana w sezonie tenisistów Olimpii-Unii. Grudziądzanie we własnej hali 3:1 ograli Palmiarnię Zielona Góra. Szczegóły i pomeczowe komentarze na eska.pl.

Spotkanie rozpoczęło się od pewnego wygranej z debiutantem z Zielonej Góry Igorem Misztalem. 2-krotnego Drużynowego Mistrza Świata osób niepełnosprawnych pokonał Grek, Konstantinos Angelakis.

Do dość nieoczekiwanych i sporych emocji doszło w drugim pojedynku. 16-letni Rafał Formela stoczył bardzo wyrównany bój z bardziej doświadczonym Irańczykiem, Navidem Schamsem. Ostatecznie po tie breaku górą był zawodnik gości 3:2.

Kolejne dwie partie znów wygrali gospodarze. Najpierw bez straty seta Patryka Bieleckiego odprawił Ioannis Sgouropoulos. Później - również bez straty seta - z Navidem Schamsem wygrał Angelakis. Dla greckiego obrońcy była to druga wygrana w tym spotkaniu.

Olimpia-Unia Grudziądz - Palmiarnia Zielona Góra 3:1. Wyniki poszczególnych pojedynków

• Konstantinos Angelakis – Igor Misztal 3:0 (11:5, 11:7, 11:5)
  • Rafał Formela – Navid Shamsshahrbabaki 2:3 (8:11, 11:9, 11:9, 4:11, 4:6)
  • Ioannis Sgouropoulos – Patryk Bielecki 3:0 (11:9, 11:4, 12:10)
  • Konstantinos Angelakis – Navid Shamsshahrbabaki 3:0 (11:9, 12:10, 11:7)

Grudziądzanie po tej wygranej przesunęli się w tabeli Lotto Superligi na ósmą pozycję. W dorobku mają jedno zwycięstwo i dwie porażki - trzy oczka.

Kolejny mecz podopieczni trenera Piotra Szafranka rozegrają 27 października - ponownie we własnej hali. Olimpia-Unia zmierzy się z Pogonią Lębork. Początek o 18.

Olimpia-Unia Grudziądz - Palmiarnia Zielona Góra 3:1. Posłuchaj pomeczowych wypowiedzi

Rafał Formela (Olimpia-Unia Grudziądz). Posłuchaj wypowiedzi:
Piotr Szafranek (trener Olimpii-Unii Grudziądz). Posłuchaj wypowiedzi:
Patryk Bielecki (Palmiarnia Zielona Góra). Posłuchaj wypowiedzi:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl