pilka nozna olimpia

i

Autor: Pixabay Grudziądzanie są liderem tabeli

Piłka Nożna

Olimpia Grudziądz musi uciekać stawce. Dziś mecz z Pogonią Nowe Skalmierzyce

2023-04-15 10:06

Przed piłkarzami grudziądzkiej Olimpii szansa na kolejne trzy oczka do ligowej tabeli. Dziś (15 kwietnia) o godzinie 16 zmierzą się na własnym boisku z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Grudziądzanie do dzisiejszego pojedynku podchodzą po efektownej wygranej na wyjeździe z Jarotą Jarocin. "Biało-zieloni" zwyciężyli 3:0 po trafieniach Amarildo i dwóch Kamila Kurowskiego. Pogoń Nowe Skalmierzyce przed tygodniem przegrała na własnym obiekcie z Polonią Środa Wlk. 0:1.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - kilka słów o rywalu

Trenerem dzisiejszego rywala grudziądzkiej Olimpii jest Łukasz Bandosz. Pogoń zajmuje obecnie 10 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 32 oczek. Złożyło się na 10 wygranych, 2 remisy i 10 porażek.

W ostatniej kolejce zespół z Nowych Skalmierzyc przegrał na własnym boisku z Polonią Środa Wielkopolska 0:1. W międzyczasie Pogoń rywalizowała także na boiskach Wojewódzkiego Pucharu Polski. Tam w 1/16 na wyjeździe pokonała Kanią Gostyń 3:0.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w talii trenera Bandosza jest Kacper Majerz, który ma na koncie 7 bramek. Cztery trafienia to z kolei dorobek 19-letniego pomocnika, Jakuba Golińskiego.

Jesienią w Nowych Skalmierzycach górą była Olimpia 2:1. Bramki dla „Biało-zielonych” zdobywali wówczas Patryk Winsztal i Hubert Mich, dla Pogoni trafił Filip Szewczyk.

Dla Olimpii i Pogoni Nowe Skalmierzyce będzie to czwarty mecz ligowy w historii. W dotychczasowych trzech za każdym razem górą byli grudziądzanie. Bilans to 5 bramek strzelonych i jedna stracona.

Początek dzisiejszego spotkania o godzinie 16.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl