olimpia mecz

i

Autor: Pixabay Olimpia Grudziądz zagra mecz czwartej kolejki

PIłka Nożna

Olimpia Grudziądz chce wrócić do wygrywania. Dziś rywalem będzie Lech II Poznań

2023-08-13 8:10

Piłkarze Olimpii Grudziądz rozegrają dziś (13 sierpnia) mecz czwartej kolejki na drugoligowych boiskach. Rywalem zespołu trenera Dominika Czajki będzie Lech II Poznań. Początek o godzinie 17.

"Biało-zieloni" do dzisiejszego spotkania podchodzą po zeszłotygodniowej porażce na wyjeździe ze swoją imienniczką z Elbląga 0:1. Wcześniej Olimpia wygrała w dwóch meczach na własnym stadionie. Z kolei rezerwy Lecha w ostatniej kolejce przegrały u siebie aż 1:5 z Kotwicą Kołobrzeg.

Lech II Poznań - kilka słów o przeciwniku Olimpii

Trenerem dzisiejszego rywala Olimpii Grudziądz jest Artur Węska. Drugi zespół Kolejorza początku obecnego sezonu na drugoligowych boiskach z pewnością nie może zaliczyć do udanych. Drugi Lech w trzech meczach ligowych zdobył zaledwie jedno oczko. Stało się tak w pierwszej kolejce na wyjeździe z Olimpią Elbląg.

Kolejne dwa pojedynki: Z Kotwicą Kołobrzeg i Chojniczanką Chojnice kończyły się przegrany. W minionym tygodniu rezerwy Lecha odpadły także z Pucharu Polski przegrywając 0:1 z Motorem Lublin.

Najlepszym strzelcem w zespole Lecha II Poznań jest obecnie Szymon Pawłowski. Doświadczony pomocnik ma na swoim koncie dwa trafienia. Jedną bramkę ma Filip Wolski i na tym koniec.

Olimpia Grudziądz - Lech II Poznań. Historia spotkań

Oba zespoły, w ostatnich latach, zagrały ze sobą zaledwie 4 spotkania. Dwa w rozgrywkach ligowych oraz dwa w Pucharze Polski. W trzech pojedynkach triumfowała Olimpia, natomiast w jednym meczu zwyciężył zespół z Poznania.

Początek dzisiejszego spotkania przy Piłsudskiego 14 o godzinie 17.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl