granty rod

i

Autor: Pixabay Granty trafią do pięciu ogrodów z Grudziądza

Ogrody działkowe z Grudziądza dostały granty z ARiMR. To najwięcej w regionie

2023-01-11 20:29

Pojawiła się lista rodzinnych ogrodów działkowych, które otrzymają wsparcie w ramach projektu „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”. Granty z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trafią m.in. do Grudziądza

To był piąty etap konkursu, którego organizatorem jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski o granty składane były od 1 do 31 października 2022 roku.

Łącznie wsparcie powędrowało do 86 ogrodów. W naszym regionie pieniądze przyznano 15 ROD-om. Pięć z nich zlokalizowanych jest w Grudziądzu.

Grudziądzkie ogrody ze wsparciem:
  • ROD „Malwa" w Grudziądzu - 100 000 zł
  • ROD „Sarniak" w Grudziądzu - 87 151 zł
  • ROD „Tramwajarz" w Grudziądzu - 94 297,8 zł
  • ROD „Jedność-Bratek" w Grudziądzu - 96 000 zł
  • ROD „Energetyk" w Grudziądzu - 98 900,8 zł

Konkursu na granty ARiMR prowadziła w każdym miesiącu, począwszy od czerwca, kończąc na grudniu. Ostatnio rozstrzygnięto ten z października. W najbliższym czasie na przyznanie wsparcia finansowego czekają ogrody, które aplikowały również w listopadzie i wspomnianym wcześniej grudniu.

Granty wynoszą od 10 tys. zł do 100 tys. zł. Są przeznaczane głównie na ochronę i poprawę jakości terenów zielonych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

"Szczecińska kanapka" budzi emocje. Odważna metamorfoza kamienicy w centrum miasta