zniewaga policja grudziądz

i

Autor: KMP Grudziądz Mężczyzna trafił do policyjnej celi

Obraził i zaatakował policjantów. 44-latek został zatrzymany i trafił do celi

2021-08-18 9:41

Mężczyzna znieważył policjantów, którzy przyjechali na interwencję domową do jednej z miejscowości na terenie powiatu grudziądzkiego. 44-latek rok wcześniej zachował się podobnie. Wówczas również znieważył funkcjonariuszy. W konsekwencji został ukarany karą grzywny.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Grucie udali się na interwencję domową do jednej z miejscowości na terenie gminy Rogóźno. Według zgłoszenia jeden z mieszkańców miał wszcząć awanturę. Po przybyciu na miejsce, policjanci potwierdzili zdarzenie.

Awanturnik był nietrzeźwy. Jak się później okazało miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Podczas prowadzonej interwencji mężczyzna znieważył, a później naruszył nietykalność cielesną z jednego z interweniujących policjantów. Ponadto był agresywny i silnie pobudzony - mówi Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Zabił swoich dziadków. Usłyszał zarzuty. Co powiedział śledczym?

Mężczyzna ostatecznie trafił do policyjnej celi.

Nie pierwszy raz

W ubiegłym roku miała miejsce podobna sytuacja, wówczas inni policjanci interweniowali wobec tego samego mężczyzny. Powód interwencji był podobny.

Wówczas 44-latek również próbował uniemożliwić policjantom wykonywanie obowiązków służbowych. Został za ten czyn ukarany karą grzywny - dodaje rzecznik grudziądzkiej policji.

Dzisiaj (17.08.2021) awanturnik usłyszał zarzuty. Za znieważenie policjanta grozi kara pozbawienia wolności do 1 roku, a za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego do lat 3.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

SEKRETY Tour de Pologne. Rowerem dookoła Polski | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #29