bartkowiak gkm grudziadz

i

Autor: GKM Grudziądz (Mariusz Nasieniewski) Mateusz Bartkowiak (na zdjęciu) do GKM-u Grudziądz trafił z gorzowskiej Stali

Pech GKM-u Grudziądz trwa dalej. Kontuzja Mateusza Bartkowiaka

2021-08-17 21:47

Kolejnego osłabienia przed spotkaniem z Włókniarzem Częstochowa doznali "żółto-niebiescy". Tym razem kontuzji nabawił się junior GKM-u, Mateusz Bartkowiak. 18-latek złamał kość śródstopia.

Bartkowiak brał udział w Turnieju Zaplecza Kadry Juniorów do Bydgoszczy. Już w trzecim wyścigu na wyjściu z pierwszego łuku zabrakło miejsca dla grudziądzkiego juniora, przez co zanotował groźny upadek.

Wychowanek Stali Gorzów został natychmiast przewieziony do bydgoskiego szpitala. Wstępne diagnozy mówiły o kontuzji lewej nogi. Kilka godzin później oficjalny komunikat o kontuzji swojego młodzieżowca wydali działacze GKM-u.

Badania potwierdziły, że złamaniu uległy kości śródstopia. Jak na razie nie wiadomo ile potrwa przerwa w startach naszego zawodnika - czytamy w komunikacie grudziądzkiego klubu.

ZOBACZ TEŻ - Udany początek sezonu Olimpii Grudziądz. Druga wygrana i komplet punktów!

Kontuzja Mateusza Bartkowiaka to kolejny problem dla grudziądzkiego zespołu. Wiadomo, że w niedzielnym meczu z Włókniarzem Częstochowa najprawdopodobniej nie wystąpi lider drużyny, Nicki Pedersen.

Doświadczony Duńczyk ponownie został zawieszony przez swoją rodzimą federację. Chodzi o nieprawidłowe zachowanie wobec sędziego zawodów podczas półfinałowego turnieju Pucharu Metal Speedway League.

Wcześniej zakaz startów dla Pedersena został wstrzymany. W ostatnich DMU wróciła do sprawy i wydała nowy werdykt. Tym razem pauza Duńczyka ma potrwać do 10 grudnia.

Jak poinformowali działacze GKM-u, Nicki Pedersen ponownie skorzystał z możliwości odwołania się do Duńskiej Konfederacji Sportu. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

SEKRETY Tour de Pologne. Rowerem dookoła Polski | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #29