nowy radiowoz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu został wyposażony w specjalistyczny sprzęt do obsługi zdarzeń drogowych. Zakup był możliwy dzięki wsparciu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

Nowy radiowóz dla grudziądzkiej "Drogówki". Sprawdźcie jak wygląda w środku

2022-12-03 17:24

Nowy pojazd marki Volkswagen Crafter zasilił tabor grudziądzkiej „drogówki”. Radiowóz został wyposażony w specjalistyczny sprzęt do obsługi zdarzeń drogowych. Zakup był możliwy dzięki wsparciu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Nowy wóz jest już w posiadaniu grudziądzkich policjantów.

Ten nowoczesny i specjalistyczny samochód posiada niezbędne wyposażenie do obsługi zdarzeń drogowych, między innymi znak zmiennej treści na dachu pojazdu, na którym można wyświetlać znaki drogowe. Posiada agregat prądotwórczy, kolczatkę oraz przenośną najaśnicę do oświetlania miejsca zdarzenia - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

W przestrzeni pasażerskiej znajduje się w pełni wyposażone „biuro”, umożliwiające wykonywanie formalności podczas zabezpieczania miejsca wypadku drogowego. Pojazd kosztował ponad pół miliona złotych i był możliwy dzięki wsparciu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Nowy radiowóz z pewnością poprawi jakość pracy policjantów, a przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców miasta - dodaje policjant.

policja 2

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Pojazd posiada agregat prądotwórczy
policja 3

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Nowy wóz jest już do dyspozycji policjantów z Grudziądza

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Sanocki dziennikarz Marek Pomykała zginął z rąk policjanta Tadeusza P?