nowy balon

i

Autor: Łukasz Piekarski Balon został zaprezentowany na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu

Rozmowa

Nowy balon w Grudziądzu. Już wkrótce po raz pierwszy pojawi się na niebie

2024-06-06 9:25

Ma służyć przede wszystkim jako promocja miasta. To nowy balon, który niedawno został zakupiony przez Grudziądzki Klub Balonowy. Na eska.pl posłuchacie rozmowy z Jackiem Lewandowskim, prezesem klubu.

Pożegnali stary i powitali nowy. Chodzi o balon, który kilkanaście tygodni temu zakupił Grudziądzki Klub Balonowy. Będzie służył przede wszystkim jako promocja miasta na zawodach i pokazach lotniczych. W grę wchodzi również kwestia szkolenia przyszłych pilotów.

Balon jest takiego kształtu, że pozwala na loty turystyczne, szkoleniowe oraz reklamowe. Może być również wykorzystywany do ekspozycji oraz do latania na tzw. linach. To jest taka najbardziej optymalna wielkość i kształt, która daje możliwość wykorzystania balonu praktycznie do każdego celu - mówi Jacek Lewandowski, prezes Grudziądzkiego Klubu Balonowego.

Balon obecnie jest w końcowej fazie rejestracji. Już wkrótce będzie mógł wzbić się w powietrze.

Mamy kilka terminów. To między innymi pokazy lotnictwa w Lesznie, gdzie pojawi się kilka balonów - dodaje nasz rozmówca.

Pożegnanie starego balona

Premiera i chrzest nowego balonu odbył się na Błoniach Nadwiślańskich z okazji Dnia Dziecka. W tym samym czasie mieszkańcy Grudziądza po raz ostatni mogli zobaczyć stary balon naszego miasta. Służył prawie 25 lat.

Chcemy łącznie z fundacją Lotniczy Grudziądz zabezpieczyć tę powłokę na ten balon, do którego mamy ogromny sentyment. Będziemy chcieli w miarę możliwości wyeksponować go dla mieszkańców - informuje Jacek Lewandowski.

Dotychczasowy balon być może pojawi się na wystawie fundacji, która prawdopodobnie zlokalizowana zostanie na dworcu kolejowym PKP (po jego remoncie).

Więcej o starym i nowym balonie posłuchacie w rozmowie poniżej:

Posłuchaj rozmowy z prezesem Grudziądzkiego Klubu Balonowego, Jackiem Lewandowskim:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Balony zrobiły show, czyli Nocny Pokaz Balonów w Nałęczowie. Ależ to robiło niesamowite wrażenie!