fortepian grudziadz

i

Autor: Pexels Nauka gry na fortepianie to jeden z przedmiotów

Edukacja

Szkoła Muzyczna w Grudziądzu szuka nowych uczniów. W czerwcu kolejne spotkanie

2024-06-05 13:04

Szukają przyszłych artystów. W Państwowej Szkole Muzycznej w Grudziądzu trwa nabór uczniów na nowy rok. Tym razem z powiększoną ofertą instrumentów.

Trwa nabór do Państwowej Szkoły Muzycznej w Grudziądzu. W czerwcu odbędzie się kolejne badanie przydatności dla przyszłych uczniów. - To nie jest egzamin – zapowiada Leszek Orłowski, dyrektor grudziądzkiego „Muzyka”.

Polega na rozmowie z komisją rekrutacyjną oraz zaśpiewaniu przygotowanej przez kandydata piosenki, a także wykonaniu zadań określających umiejętności rytmiczne, melodyczne oraz pamięci muzycznej. Można zaprezentować umiejętności gry na instrumencie - dodaje dyrektor.

Zainteresowanie nauką w szkole muzycznej nie słabnie. Co roku chętnych do zasiadania za fortepianem, czy brzdąkania w gitarową strunę nie brakuje.

Prowadzimy intensywną kampanię promocyjną naszej szkoły. To głównie koncerty, na które zapraszamy szkoły i przedszkola. Chętni są, a samo zainteresowanie co roku jest na podobnym poziomie - mówi Leszek Orłowski.

Więcej o naborze, a także instrumentach, na jakich można się kształcić posłuchacie w poniższym materiale:

Mówi Leszek Orłowski, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Grudziądzu. Posłuchaj:

Najbliższe badanie przydatności odbędzie się 19 czerwca 2024 r. w środę - od godz. 16.00.

Więcej informacji o samym naborze TUTAJ

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Zabytkowy niemiecki tramwaj na ulicach Warszawy