nasadzenia grudziadz

i

Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu Miasto na nowe rośliny wydało prawie 100 tysięcy złotych

Nowe drzewa i krzewy w Grudziądzu. Za nami jesienna akcja nasadzeń

2021-12-02 23:41

Przeszło 150 drzew i blisko 200 krzewów zostało posadzonych w sąsiedztwie grudziądzkich ulic. To dzięki jesiennej akcji nasadzeń.Nowe rośliny pojawiły się w trzynastu lokalizacjach.

Na grudziądzkich ulicach zasadzono ponad 100 drzew i krzewów. Stało się tak dzięki prowadzonej w ostatnich tygodniach jesiennej akcji nasadzeń w sąsiedztwie dróg i chodników.

Część z posadzonych roślin stanowi kontynuacje istniejących już szpalerów. Takie przypadki mamy na ulicy Bydgoskiej, Bora-Komorowskiego, czy też Legionów, która zyskała 33 lipy - mówi Tatiana Szymańska, Miejski Architekt Zieleni.

ZOBACZ TEŻ - Jarmark Św. Mikołaja w Grudziądzu. Sprawdź co się będzie działo!

Nowe rośliny mają upiększyć Grudziądz. Ponadto urzędnicy liczą, że dzięki setkom drzew ograniczona zostanie również prędkość wiatru i komunikacyjny hałas.

Skład gatunkowy roślin został dostosowany do poszczególnych lokalizacji, uwzględniając panujące tam warunki oraz rozmiary drzew - dodaje nasza rozmówczyni.

Nasadzenia pojawiły się na ulicach: Bydgoska, Bora-Komorowskiego, Legionów, Piłsudskiego, Mikołaja z Ryńska, Focha, Brzeźna, Kalinkowa, Konstytucji 3 maja, Droga Pomorska, Karabinierów, Chełmińska.

Całkowity koszt nasadzeń wyniósł niespełna 95 tysięcy złotych.

Sonda
Czy podobają ci się schody do Muzeum Handlu Wiślanego w Grudziądzu?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Świąteczny pociąg metra wyjechał na tory