kontrole policja

i

Autor: KMP Grudziądz Policjanci codziennie wyruszają na kontrolę do osób objętych kwarantanną

Jesteś na kwarantannie? Spodziewaj się wizyty policji

2021-12-02 21:38

Policjanci z Grudziądza codziennie wyruszają na kontrolę do osób objętych kwarantanną. Sprawdzają czy osoby te przebywają w wyznaczonych miejscach.

Każdego dnia, kilka razy na dobę policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu kontrolują osoby przebywające na kwarantannie. Sprawdzają, czy mieszkańcy Grudziądza, którzy są objęci kwarantanną, stosują się do zaleceń i decyzji służb sanitarnych.

Umundurowani funkcjonariusze nawiązują kontakt z tymi osobami wykorzystując dostępne urządzenia telekomunikacyjne lub przez domofon. Kontrolowane osoby wychodzą np. na balkon lub wyglądają przez okno po to, by funkcjonariusze mogli potwierdzić stosowanie się do kwarantanny. Policjanci podczas rozmowy pytają także o stan zdrowia oraz czy potrzebują pomocy - informuje Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Na grudziądzkiej starówce czekają nas zmiany w ruchu. Wszystko przez Jarmark Św. Mikołaja

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji - dodaje policjant.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #037 - GENZIE, WIEDŹMIN, ELIF, STOCH