wegrowo hala

i

Autor: Nadesłane / Program "Olimpia" Taki obiekt być może niebawem pojawi się w Gminie Grudziądz

Gmina Grudziądz

Nowa hala sportowa w Gminie Grudziądz? Wniosek został wysłany

2023-04-02 16:19

Ten obiekt byłby rozwiązaniem wielu ich problemów. Chodzi o budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Węgrowie. Władze gminy Grudziądz złożyły do ministerstwa sportu i turystyki wniosek o dofinansowanie.

Władze gminy zabiegają o środki z ministerialnego programu "Olimpia".

To jest hala łukowa pokryta powłoką membranową. Program "Olimpia" przewiduje budowę tego typu obiektów. Ma być ich około tysiąca w skali całej Polski. To nie jest taka tradycyjna hala sportowa. Ona ma inną strukturę, są także inne koszty i czas budowy - mówi Cezary Grabowski ze Szkoły Podstawowej w Węgrowie.

Obecnie uczniowie z gminnej placówki zajęcia z wychowania fizycznego odbywają w niewielkiej sali sportowej.

Nasz budynek nie jest za duży, a chętnych jest coraz więcej. Obecnie zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się na małej salce gimnastycznej, która jest także zbyt niska. Dla nas byłby to przeskok w zupełnie inną czasoprzestrzeń - dodaje nasz rozmówca.

Gmina wniosek o dofinansowanie złożyła do programu „Olimpia”. Wyniki poznamy tuż przed wakacjami.

Informacje o dofinansowaniu powinny się pojawić do końca czerwca, czyli trzy miesiące od zakończenia naboru. Jeżeli odpowiedź byłaby pozytywna, to szansa na postawienie tej hali w 2024 roku jest duża - przekazuje Grabowski.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Marsz Papieski przeszedł ulicami Warszawy