Filia 7

i

Autor: Nadesłane / Biblioteka Miejska w Grudziądzu Noc Bibliotek

Zapowiedź imprezy

Noc Bibliotek w Grudziądzu. W tym roku w innej lokalizacji!

2023-09-27 16:26

Grudziądzka książnica po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję "Noc Bibliotek". W tym roku impreza odbędzie się jednak w innej lokalizacji. O szczegółach na eska.pl.

W tym roku akcja odbędzie się w sobotę 7 października 2023 r. w Filii nr 7 Biblioteki Miejskiej, mieszczącej się przy ul. Chopina 33. Początek zaplanowano na godzinę 17. Najpierw przewidziano atrakcje dla dzieci.

Noc Bibliotek w Grudziądzu - program wydarzenia

17:00-18:30 (zajęcia dla dzieci):
  • „Bajkowe zamieszanie”- animacje dla dzieci
  • „Absurd nie czytać”- zabawa literacka
  • „Umilania czytania”- zajęcia plastyczne

19:15-19:45 - Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Historia w przewodniku zamknięta”, wystawa pokonkursowa

20:00-20:50 (Spektakl Teatru Rodzinnego „CICER CUM CAULE czyli GROCH Z KAPUSTĄ”)

Przedstawienie skierowane jest głównie do „dzieci PRL-u”, czyli widzów dobrze pamiętających czasy słusznie minione. Tę pamięć będzie można odświeżyć rozszyfrowując przykłady nieustannych potyczek między cenzurą a autorami tekstów. Ślady tych potyczek powodowały salwy śmiechu widzów szczególnie wówczas wyczulonych na najmniejsze nawet aluzje polityczne i społeczne.

Ponadto zaplanowano również ekspozycję książek i twórczości Wisławy Szymborskiej w 100. rocznicę urodzin. Zaprezentowane zostaną tomiki Poetki, publikacje biograficzne oraz twórczość humorystyczną: lepieje, odwódki, altruitki, wyklejanki

Będzie również "Książkowa Niespodzianka", czyli akcja dla czytelników małych i dużych, podczas której odbędzie się losowanie książek.

Mówi Joanna Siwiak z Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu. Posłuchaj:

Przypomnijmy - tegoroczna Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 7 października 2023 r. w Filii nr 7 Biblioteki Miejskiej, mieszczącej się przy ul. Chopina 33 w Grudziądzu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Nowa czołówka Barw szczęścia od 2848 odcinka. Usunęli nie tylko aktorów, którzy odeszli
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE