Filia 7

i

Autor: Nadesłane / Biblioteka Miejska w Grudziądzu Noc Bibliotek

Zapowiedź imprezy

Noc Bibliotek w Grudziądzu. W tym roku w innej lokalizacji!

2023-09-27 16:26

Grudziądzka książnica po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję "Noc Bibliotek". W tym roku impreza odbędzie się jednak w innej lokalizacji. O szczegółach na eska.pl.

W tym roku akcja odbędzie się w sobotę 7 października 2023 r. w Filii nr 7 Biblioteki Miejskiej, mieszczącej się przy ul. Chopina 33. Początek zaplanowano na godzinę 17. Najpierw przewidziano atrakcje dla dzieci.

Noc Bibliotek w Grudziądzu - program wydarzenia

17:00-18:30 (zajęcia dla dzieci):
  • „Bajkowe zamieszanie”- animacje dla dzieci
  • „Absurd nie czytać”- zabawa literacka
  • „Umilania czytania”- zajęcia plastyczne

19:15-19:45 - Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Historia w przewodniku zamknięta”, wystawa pokonkursowa

20:00-20:50 (Spektakl Teatru Rodzinnego „CICER CUM CAULE czyli GROCH Z KAPUSTĄ”)

Przedstawienie skierowane jest głównie do „dzieci PRL-u”, czyli widzów dobrze pamiętających czasy słusznie minione. Tę pamięć będzie można odświeżyć rozszyfrowując przykłady nieustannych potyczek między cenzurą a autorami tekstów. Ślady tych potyczek powodowały salwy śmiechu widzów szczególnie wówczas wyczulonych na najmniejsze nawet aluzje polityczne i społeczne.

Ponadto zaplanowano również ekspozycję książek i twórczości Wisławy Szymborskiej w 100. rocznicę urodzin. Zaprezentowane zostaną tomiki Poetki, publikacje biograficzne oraz twórczość humorystyczną: lepieje, odwódki, altruitki, wyklejanki

Będzie również "Książkowa Niespodzianka", czyli akcja dla czytelników małych i dużych, podczas której odbędzie się losowanie książek.

Mówi Joanna Siwiak z Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu. Posłuchaj:

Przypomnijmy - tegoroczna Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 7 października 2023 r. w Filii nr 7 Biblioteki Miejskiej, mieszczącej się przy ul. Chopina 33 w Grudziądzu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Nowa czołówka Barw szczęścia od 2848 odcinka. Usunęli nie tylko aktorów, którzy odeszli