straz grudziadz

i

Autor: Nadesłane Strażacy z Grudziądza zanotowali już ponad 200 interwencji

Niż Eunice w Grudziądzu. Strażacy walczą ze skutkami wichury! [FOTO]

2022-02-19 14:45

Ponad 200 interwencji odnotowali jak dotąd strażacy z Grudziądza i jednostek OSP z całego powiatu. Trwa walka ze skutkami wichury, która jest efektem niżu Eunice.

Silny wiatr w Grudziądzu pojawił się już wczoraj wieczorem. W nocy osiągał prędkość w porywach nawet do 100 km na godzinę. Od rana trwa walka ze skutkami wichury, która nadal nie ustępuje.

Zaczęło się od powalonych drzew na drogach w mieście i powiecie. Jedno z nich zablokowało linię kolejową w pobliżu dworca głównego. Kolejne zgłoszenia dotyczyły awarii prądu. Bez energii elektrycznej od rana musieli radzić sobie mieszkańcy m.in. Radzynia Chełmińskiego, Białego Boru, Wałdowa Szlacheckiego, Piask, Turznic, Kobylanki, Gaci, Maruszy, Dusocina, Leśniewa, Lisich Kątów, Mokrego, czy tez Świerkocina.

Niebezpiecznie było także w Szczepankach koło Łasina (powiat grudziądzki), gdzie na dom mieszkalny przewróciło się drzewo.

Spore straty są również w rejonie Jeziora Rudnickiego. Drzewo przewróciło się na jeden z domków letniskowych. Ponadto silny wiatr uszkodził również fragment pokrycia dachu budynku na terenie plaży miejskiej.

Grudziądz bez prądu

Kilka minut po godzinie 11 awarie prądu zaczęło pojawiać się w samym Grudziądzu. Odcięci od energii elektrycznej byli mieszkańcy praktycznie wszystkich osiedli. Sytuacja opanowana została w okolicach godziny 13. Do tematu związanego z niżem Eunice w naszym mieście wrócimy!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #042 - BATMAN, EUROWIZJA, MIŁOŚĆ, SAMOCHODY