MPGN Grudziądz

i

Autor: Łukasz Piekarski Co dalej z budową Aldi?

Zero ofert

Nikt nie chce wybudować marketu na Rządzu. Co dalej z Aldi?

2024-06-13 14:07

Budowa marketu na osiedlu Rządz w Grudziądzu stoi pod dużym znakiem zapytania. Zakończyło się pierwsze postępowanie przetargowe na postawienie pawilonu handlowego. O szczegółach przeczytacie na eska.pl.

Otwarcie kopert w przetargu miało nastąpić w środę (12 czerwca). Miało... ponieważ do postępowania na budowę pawilonu dla marketu ALDI nie zgłosiła się żadna firma.

W zamian dowiedzieliśmy się - jakie środki na ten cel chciała przeznaczyć spółka MPGN. To kwota 8 milionów złotych. Na razie nie wiadomo, czy przetarg zostanie powtórzony w najbliższych tygodniach. 

Sprawa wybudowania nowego marketu na osiedlu Rządz przeciąga się już od przeszło roku. Na skrzynkę mailową naszej redakcji - co pewien czas - otrzymujemy wiadomości od mieszkańców wspomnianego osiedla. Grudziądzanie pytają wprost - kiedy powstanie obiecany przez prezydenta market. Na odpowiedzi przyjdzie nam jednak poczekać kolejne tygodnie lub miesiące. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

To najbardziej "polski" supermarket w Niemczech!