szpital grudziadz

i

Autor: Radio Eska Szpital w Grudziądzu będzie szukał nowego dyrektora

Powstanie komisja

Niebawem konkurs na nowego dyrektora szpitala w Grudziądzu. Ważna decyzja przed radnymi

2023-08-29 13:14

Już wkrótce ogłoszony zostanie konkurs na stanowisko dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. Jutro (30 sierpnia) na pierwszej po wakacjach sesji - radni zdecydują o kształcie komisji konkursowej.

Wczesną jesienią powinniśmy poznać nazwisko nowego dyrektora grudziądzkiego szpitala. Na jutrzejszej sesji radni zdecydują o tym, kto wejdzie do komisji konkursowej. Później formalnie zostanie ogłoszony nabór kandydatur.

Chciałbym, żeby nowy dyrektor oddawał serce ze szpital i się z nim w pełni identyfikował. To musi być osoba, która zna mechanizmy funkcjonujące w szpitalu - mówi prezydent Maciej Glamowski, który w komisji będzie miał jeden głos.

Komisja będzie składała się z 6 członków plus przewodniczący. Tę ostatnią funkcję będzie piastował wspomniany przed momentem włodarz miasta.                                                                                                                                                                                           

Wcześniej bojkot komisji zapowiedzieli radni Prawa i Sprawiedliwości z Grudziądza. Więcej przeczytacie o tym w artykule poniżej:

To również skomentował prezydent Maciej Glamowski:

Dziwna decyzja. Jeden z radnych PiS przecież będzie w komisji. To radny Andrzej Witkowski, którego desygnowała do tego Rada Społeczna Szpitala - twierdzi włodarz Grudziądza.

I faktycznie - w projekcie uchwały o powołaniu komisji konkursowej jest już nazwisko Andrzeja Witkowskiego (oddelegowany przed Radę Społeczną Szpitala). Podobnie rzecz ma się ze skarbnikiem ratusza, Tomaszem Szczechowskim.

Do uzupełnienia pozostają jeszcze cztery miejsca. Prawdopodobnie zajmą je radni Koalicji Obywatelskiej i Obywatelskiego Grudziądza.

Prezydent Maciej Glamowski o wyborze nowego dyrektora szpitala. Posłuchaj:

Przypomnijmy, obecnie p.o. dyrektora grudziądzkiego szpitala jest Agata Kurkowska.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl