Tadeusz Rauchfleisz

i

Autor: Facebook / Grudziądzkie Towarzystwo Kultury Tadeusz Rauchfleisz

Miał 88 lat

Nie żyje Tadeusz Rauchfleisz. Był działaczem społecznym z Grudziądza

2023-08-29 15:31

Był wieloletnim działaczem społecznym w Grudziądzu. W wieku 88 lat zmarł Tadeusz Rauchfleisz. Angażował się m.in.w działalność Koła Miłośników Dziejów Grudziądza, które działa przy klubie "Centrum" Spółdzielni Mieszkaniowej.

Tadeusz Rauchfleisz zaangażowany był w wiele organizacji, które funkcjonowały na terenie Grudziądza. Od wielu lat działał na rzecz Grudziądzkiego Towarzystwa Kultury oraz współtworzył Koło Miłośników Dziejów Grudziądza. Był również wiceprezesem zarządu oddziału PTTK w Grudziądzu w latach 1981-1989 oraz 1997 - 2005.

Od 1978 roku założył i przewodził Klubowi Turystyki Kolarskiej "Kalinka". Funkcjonował w nim przez 30 lat. Później został jego honorowym prezesem.

Msza pogrzebowa Tadeusza Rauchfleisza odbędzie się w czwartek (31 sierpnia) w kościele młodzieżowym. Początek o godzinie 11.

Później uroczystości przeniosą się na cmentarz farny przy ul. Cmentarnej w Parku Miejskim.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl