Bezpieczeństwo na drogach

Nie wszyscy powinni wsiadać za kółko. Policjanci z Grudziądza sprawdzali trzeźwość na drodze

2023-10-09 9:19

W ramach akcji „Trzeźwy kierujący” grudziądzcy policjanci przeprowadzili kontrole trzeźwości na terenie Grudziądza. Jak pokazują statystyki - nie wszyscy powinni wsiadać za kółko. Szczegóły na eska.pl.

Policjanci z Grudziądza w trakcie działań skontrolowali ponad 1400 kierujących. Mundurowi ujawnili 6 kierujących, którzy w tym dniu w ogóle nie powinni kierować.

Rekordzistę zatrzymano przy ulicy Kustronia na osiedlu Lotnisko.

Kierował osobowym peugeotem mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. 57-letni mieszkaniec Gminy Grudziądz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

W tym dniu policjanci zatrzymali jeszcze jednego kierowcę, który w trakcie kontroli wykazywał objawy wskazujące na to, że mógł kierować w stanie nietrzeźwości.

Odmówił jednak badania na zawartość alkoholu. Funkcjonariusze pobrali od niego próbki krwi do badań, które wykażą poziom alkoholu w momencie zatrzymania do kontroli - informuje policjant.

Na tym nie koniec...

Do końca dnia funkcjonariusze ujawnili jeszcze dwóch rowerzystów, którzy kierowali w stanie nietrzeźwości. Obaj otrzymali mandaty karne w kwocie 2500 zł.

W przypadku kierowcy SKODY przeprowadzono badanie narkotesterem. Wykazało ono, że mężczyzna może znajdować się pod działaniem środka działającego podobnie do alkoholu - dodaje Kowalczyk.

Policjanci pracujący na drogach miasta i powiatu grudziądzkiego przez weekend ujawnili jeszcze kilku kierowców, którzy kierowali po alkoholu.

63-letni motorowerzysta mieszkaniec Gminy Łasin zatrzymany do kontroli w Starym Błonowie miał w organizmie ponad promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że kierował pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Jego sprawa również zakończy się w sądzie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - informuje Łukasz Kowalczyk.

W ręce policjantów wpadli ponownie rowerzyści. Dwaj mężczyźni kierowali będąc pod wpływem alkoholu. Wydmuchali kolejno 1.90 i 1.60 promila. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie 2500 zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Drewniak zamiast policjanta, mieszkańcy Reszek mają kłopoty!